KakanjLive | Nedjelja, 21.10.2018. godine

Rukometaši savladali Gradačac

06.10.2018. - Rukometaši Kaknja su nakon velike borbe uspjeli savladati Gradačac rezultatom 29:26 u okviru trećeg kola Prve rukometne lige Federacije BiH – grupa Sjever.

Prvo poluvrijeme trećeg kola Prve rukometne lige Federacije BiH između Kaknja i Gradačca pripalo je gostima koji su čvrstom igrom nakon prvih pola sata igre otišli na odmor sa tri gola prednosti (13:16). Prvo poluvrijeme obilježio je nesportski potez Nermina Isića koji je nesportski udario u glavu mladog rukometaša Kaknja, Amara Amitovića. Sudijski par Šahinović – Šemić je za ovaj nesportski čin Isiću dodijelio samo dviej minute isključenja.

Gosti su sjajno otvorili i drugo poluvrijeme i otišli na pet poena prednosti i nazirao se novi poraz rukometaša Kaknja, a onda trener Kaknja, Nedžad Zaimović pravi odličan potez. Mladi Ahmed Plasto je zaustavio Nermina Isića koji je do tog momenta bio ponajbolji gostujući igrač. Serijom golova Demira, Bračkovića i Balte domaći tim u 44. minuti susreta dolazi do izjednačenja (22:22), a potom novim golovima Balte, Bračkovića i mladog Amitovića dolaze do prednosti od tri gola razlike (25:22) i ovu prednost su uspjeli sačuvati do kraja susreta i zasluženo su upisali drugu pobjedu u novoj sezoni.

Ponovo je najbolji strijelac u redovima Kaknja bio mladi Amar Amitović koji je na svom kontu imao devet postignutih golova. Tarik Balta je postigao sedam, a Haris Bračković četiri gola i ako je suditi po ovom susrtu bit će istinska pojačanja za ekipu Nedžada Zaimovića. Sjajni u defanzivnim zadacima bili su već pomenuti Ahmed Plasto, kao i Tarik Kubat, dok je Samir Lilić odigrao jako dobar meč i susret okončao sa 15 odbrana.

U redovima gostujućeg tima po šest golova su postigli Edin Zrnić i Armin Hečimović, dok je četiri gola dodao Armin Kahvedžić.

Ekipa Kaknja će u četvrtom kolu Prve lige Federacije – grupa Sjever gostovati u Cazinu gdje će snage odmjeriti sa ekipom Krajine, dok ih u petom kolu očekuje komšijski derbi protiv zeničkog Čelika.

RK KAKANJ – RK GRADAČAC 29:26 (13:16)