KakanjLive | Četvrtak, 16.08.2018. godine

Bosna Royal i dalje u Drugoj ABA ligi

21.05.2018. - Pobjedom nad Sparsima u trećoj utakmici doigravanja za Drugu ABA Ligu „studenti“ će i u narednoj sezoni igrati ovo takmičenje

biosnaspasr

Bosna Royal je povela sa 9:0, međutim do kraja prvog perioda Sparsi su uspjeli doći do prednostoi od tri poena razlike 15:18. Na poluvrijeme otišlo se sa prednošću Bosne od 29:28.
Neizvjesna utakmica igrala se tokom drugog poluvremena, a svoj najbolji meč u redovima Sparsa odigrao je Maksim Kovačević. Na drgoj strani standardno odličan kod Bosne bio je drugi Maksim – Šturanović uz odlučujuće poena O'Briena.
Nijedan tim nije uspijevao da prelomi meč i da uđe lagano u završnicu. Na dvije minute do kraja bilo je 60:60. Kovačević na minut i po do kraja pogađa trojku za 60:63, ali tek su prava uzbuđenje uslijedila. O'Brien sa šest vezanih poena dovodi Bosnu do vodstva 66:65 na 35 sekundi do kraja, ali danas fantastični Maksim Kovačević vrlo brzo donosi Sparsima prednost od 65:67.O'Brien potom pogađa novu trojku za 69:67, a Sparsi prave korake. O'Brien je sa bacanja završio posao za 71:67.

Bosna Royal - Spars 71:67
(15:18, 13:9, 20:19, 23:21)

Treća utakmica doigravanja za plasman u ABA 2 ligu. Mala dvorana u Skenderiji. Gledalaca 1000. Sudije: Ademir Zurapović, Ernad Karović i Dragan Porobić. Komesar/Delegat: Milan Plavšić.

BOSNA ROYAL: Adnan Arslanagić 5,Adi Alikadić, Dino Kosovac, Draško Knežević 9, Sandro Antunović, Cory Bradford 10, Haris Ćurevac, Mujo Tuljković, Joha Joseph O'Brien 17, Aldin Đelmo, Maksim Šutranović 25, Atif Durak 5. Trener: Denis Bajramović. Asistent: Aleksandar Damjanović.
SPARS: Matija Poščić 5,Roko Rogić 7, Aleksa Stepanović, Tarik Biberović, Sandi Grubelič 3, Fahrudin Manjgafić 6, Dejan Đokić 4, Maksim Kovačević 29, Kenan Kamenjaš 7, Refik Bašić, Ibrahim Durmo 6.Trener: Ivan Opačak.