KakanjLive | Četvrtak, 14.11.2019. godine

Dilaver ponovo junak Čelika, Mladost podbacila

18.03.2019. - Sarajevo kiksalo na domaćem terenu. Napadači se nisu proslavili u proteklom kolu. Haris Dilaver je ponovo bio junak zeničkog Čelika.

Željo slavio na Grbavici

Napadači nisu bili pretjerano raspoloženi u 23. kolu Premijer lige BiH. Postignuto je svega sedam golova na šest utakmica, dok je dodijeljeno 25 žutih i dva crvena kartona. Šest utakmica je posmatralo 15.642 ljudi, a najviše posjetilaca je bilo na Koševu gdje su Sarajevo i Krupa remizirali odigravši 0:0.

Asim Zec donio pobjedu Želji

Željo je na Grbavici savladao Zvijezdu rezultatom 1:0. Plavi nisu pokazali pretjerano lijep fudbal svojim ljubimcima, ali su upisali nova tri boda koji su jako bitni u borbi za treće mjesto i borbu za evropska takmičenja. Gol odluke postigao je Asim Zec u 28. minuti susreta.

Remi na Koševu

Lider Premijer lige BiH, ekipa Sarajeva i posljednoplasirana Krupa remizirali su na Koševu odigravši 0:0. Krupa je pokazala zube lideru i želju za opstankom u premijrligaškom društvu. Mreže na Koševu su mirovale iako su domaći igrači posljednjih desetak minuta imali igrača više.

Bagarić pogodio za pobjedu na Pecari

Široki Brijeg došao je do nove pobjede na domaćem terenu, a jedini gol na susretu postigao je Dražen Bagarić u 33. minuti susreta.

Čelik slavio na Tušnju

Gostujuća pobjeda Čelika

Svojim sedmim ovosezonskim golom Haris Dilaver je donio pobjedu zeničkom timu na Tušnju. Napadač Čelika je mrežu Slobode zatresao u 18. minuti susreta i donio svom timu velika tri boda.

Zrinjski slavio u Mostaru

Hercegovački derbi između Zrinjskog i Goška pripao je ekipi Blaža Sliškovića. Gabeljani su odolijevali napadima Mostaraca u prvih 45 minuta susreta, a gol odluke pao je u 73. minuti sa bijele tačke. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Miloš Filipović.

mladostradnik04

Radnik slavio u Doboju

Bijeljinski Radnik iznenadio je Mladost u Doboju. Nakon što je Welbeck igrao rukom u svom kaznenom prostoru, Velibor Đurić je doveo Radnik u vodstvo, a samo dvije minute kasnije igru je zbog drugog žutog kartona napustio Kenan Horić i pred ekipom Mladosti je bio težak zadatak. Sve karte je u napad bacio trener Mladosti Adnan Zildžović, a gosti su vrebali iz kontri. Irfan Hadžić je u samo dvije minute postigao dva gola (38. i 39. minuta) i donio svom timu pobjedu.