KakanjLive | Nedjelja, 19.05.2019. godine

Domaći poraz odbojkašica Kaknja

17.03.2019. - U derbiju 17.kola Superlige-grupa Sjever Federacije BiH, izabranice trenera Fazlića poražene od ekipe „Gradine-Herceg“ (1:3) i gošćama iz Srebrenika prepustile prvo mjesto. Utakmica je opravdala epitet derbija

Dvoboj dvije ponajbolje ekipe Suiperlige-grupa Sjever, koje uz Orašje, konkurišu za prvaka i doigravanje za plasman u Premijer ligu, protekao je u zanimljivoj igri, u kojoj su slavile gošće iz Srebrenika. Utakmica je opravdala epitet derbija. Gošće su bolje otvorile susret , povele sa 7:1 i tu prednost održale do kraja prvog seta kojeg su riješile u svoju korist s devet poena razlike(16:25).U drugom setu izabranice trenera Fazlića djeluju mnogo sigurnije i na tehnički tajmaut odlaze sa 12;8.Sigurnom igrom održavaju stečenu prednost i stižu do izjednačenja, premda su gošće kod rezultata 23:15 imale seriju od 3:0, ali je trener Fazlić tajmautom uspio zaustaviti njihov nalet i na kraju set riješiti u svoju korist(25:21).

Predvođene iskusnom Zerinom Suljić, bez dvojbe najboljom igračicom, gošće u trećem setu preuzimaju dominaciju i bez teškoća stižu do novog vodstva.Najviše uzbuđenja bilo je u četvrtom setu,kada je i pala odluka o pobjedniku. Gošće su ovaj set dobile na poen razliku (26:28), ali uz malo više sreće i bolje koncetracije, igračice Kaknja mogle su pitanje pobjednika odvesti u tajbrek.

Presudio je veće iskustvo gošći iz Srebrenika, koje su ovom pobjedom preuzele vodeću poziciju i najvjerovatnije će igrati u doigravanju za plasman u Premijer ligu s pobjednicama Južne grupe.

S obzirom da su ostale bez dvije najiskusnije igračice, Eme Zukić i Sare Lepić, koje su u finišu sezone otišle u inostranstvo, u Ženskom odbojkaškom klubu Kaknaj bili su svjesni da ova mlada ekipa nije kadra sačuvati vodeću poziciju i da je njihov cilj u ovoj sezoni još ranije realiziran.

-Mi smo postigli što smo planirali i željeli. Afirmirali smo desetak mladih igračica, zauzeli mjesto među vodećim kvartetom i gostovanje u Bihaću u posljednjem kolu za nas će predstavljati zasluženi izlet. Poraz od iskusnije ekipe Gradine-Herceg ne može umanjiti kompletan učinak koji smo postigli u ovoj za nas uspješnoj prvenstvenoj sezoni, istakao je trener ŽOK Kakanj, Salih Fazlić.

ŽOK „Kakanj“ – Gradina-Hercegh(Srebrenik) 1:3

Sportska dvorana KSC u Kaknju. Gledalaca 150.Sudije; Samed Efendić i Medin Mujkić(Zenica).Delegat:Samir Smajić(Ilidža). Utakmica 17.kola Superlige-grupa Sjever Federacije BiH.ŽOK Kakanj-Gradina-Herceg 1:3, po setovima; 16:25, 25:21, 17:25, 26:28.

ŽOK“KAKANJ“: Sajra Čaluk, Lejla Goralija, Sara Alajbegović, Lejla Ganić, Amna Neimarlija, Adna Neimarlija, Selma Trako, Majra Mušija, Ema Jašarspahić, Hana Čaluk, Nerma Topalović i Hena Bjelopoljak. Trener:Salih Fazlić.
OK“GRADINA-HERCEG: Amna Ibrišimović, Adna Begić, Ajla Hodžić, Mejrem Džaferović, Nejra Džaferović, Nejra Imamović, Nejra Zilić, Zerina Suljić i Zula Hasanović. Trener: Nihad Buljubašić.