KakanjLive | Ponedjeljak, 18.11.2019. godine

Druga pobjeda odbojkaša Kaknja

16.10.2019. - U utakmici 3.kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odbojkaši Kakanj prema očekivanju uvjerljivo savladali sarajevske „Studente“ rezultatom od 3:1

Odbojkaši Kaknja opravdali su ulogu favorita. Prema očekivanju, savladali su ekipu sarajevske Bosne. Razlika u kvaliteti bila je očita u korist Aganovićevih pulena,a shodno tome i krajnji rezultat.Domaći su bolje otvorili utakmicu i poveli 4:1.Gosti prave seriju i stižu do uvjerljivog vodstva od sedam poena razlike(4:11).

Trener Aganović za dvije minute uzima dva tajmauta i šansu pruža mladom Fazliću koji prekida sertiju gostiju i na tehnički tajmaut gosti odlaze s prednošu od pet poena (7:12). Uslijedio je veliki preokret i serija od 8:0 za odbojkaše Kaknja, čemu su najviše doprinijeli mladi Fazlić i dizač Jelašković.Nakon 26 minuta zanimljive borbe i velikih preokreta Kakanj set rješava s 25:20. U drugom setu nije bilo neizvjesnosti.

Domaći su imali permanentnu prednost (18:8, 19;11) i na kraju stigli do 25:18. Treći set otvara Jelašković s četiri poena, ali iskusni Sanjin Bezdrob stiže na servis i najviše njegovom zaslugom Bosna preuzima dominaciju i vodstvo (8:9), zatim 13:17 i na kraju slave s pet poena razlike (25:20). Bilo je to sve što su „Studenti“ postigli u ovom meču jer su domaći u četvrtom setu bljesnuli punim sjajem i za 25 minuta riješili odlučujući set s čak 12 poena razlike ( 25:13).

Bila je ovo druga uzastopna pobjeda odbojkaša Kaknja koji novi, mnogo teži ispit imaju u subotu kada gostiju kod ekipe Domaljevca.

OK „Kakanj 78“-Bosna(Sarajevo) 3:1

Sportska dvorana KSC u Kaknju. Gledatelja 200.Sudije: Srđan Cvijanović (Modreiča) i Nikola Kozić (Ljubinje). Delegat: Adem Rožajac (Hrasnica). Prvenstvena utakmica 3.kola Premijer lige BiH. OK „Kakanj 78“-Bosna 3:1, po setovima; 25:20,25:18, 20:25, 25:13.

OK „KAKANJ 78“: Jelašković, Hadžić, Milovanović, Šljivo, Fazlić, Ružić, Zenović, Mustafić, Fejzović, Vehab, Čobo. Trener: Almir Aganović i Mirza Demir.
OK“BOSNA“SARAJEVO:Hurtić, Hrvačić, Kenan Merdanović, Dautović, Petrov, Bezdrob, Čorbo, Hajdarević, Irhad Merdanović, Džemidžić. Trener: Muharemović.