KakanjLive | Utorak, 19.11.2019. godine

Komšijski derbi bez pobjednika

24.03.2019. - Susret starih rivala Rudara i Bosne završen je rezultatom 2:2, što je prema prikazanoj igri i prilikama i najrealniji ishod

Dvoboj dva nivelirana , bolje reći limitirana tima, protekao je u rastrganoj i nepovezanoj igri,koja nije mogla zadovoljiti 400 gledatelja. Ova konstatacija se posebno odnosi na veoma loše prvo poluvrijeme u kojem su samo braća Kovač imali prilike da savladaju golmana Amara Sujića.U 5.minuti Mirza Kovač je lobom prebacio golmana Sujića, ali je iz praznog gola loptu izbacio Ismar Čomaga.

U 23.minuti udarac Fahrudina Kovača zaustavila je prečka i može reći da su gosti bili miljenici sreće. Iz prvog dijela igre može se izdvojiti i šansa gostiju kada je Edis Tahmaz šutirao s ivice šesnaesterca,ali je golman Rudara Jamaković bez problema zaustavio njegov udarac.

U drugom poluvremenu mnogo više uzbuđenja i prilika na obe strane.U 50.minuti Mirza Kovač u trku prelazi tri igrača Bosne i preciznim udarcem u lijevi donji ugao matira golmana Sulića. Samo četiri minute kasnije, poslije vezanih pogrešaka odbrambenih igrača Rudara, snažni Armin Cibra izalazi pred istrčalog Jamakovića i glavom loptu šalje u prazan gol za 1:1.Bio je to signal za oba tima da krenu po tri boda. Rudar je pojačao napade, imao je veći posjed lopte,ali bez organiziranih akcija i čvrsta odbrana Bosne djelovala je sigurno.Gosti su brzim kontrama preko mladog Adija Bešića i Armina Cibre lako dolazili u prilike,prije svega, zahvaljujući konfuznoj odbrani Rudara.U 68.minuti najmlađi prvotimac Rudara Sedad Subašić pogađa stativu,a na odbijenu loptu natrčava Fahrudin Kovač,ali njegov pokušaj blokira odbrana gostiju i loptu izbacuju u korner.

U 68.minuti gosti stižu do vodstva. Mladi Faruk Jusić, bivši junior Mladost, koji je na posudbi u Bosni, snažnim udarcem sa dvadesetak metara pogađa rašlje Jamakovićevog gola.Bio je to rijetko viđen pogodak.Igrači Rudara krenuli su na sve ili ništa, stvorili snažan pritisak i brzo stigli do izjednačenja.Mirza Kovač je na nepropisan način zaustavljen u kaznenom prostoru i mladi sudija Edin Mujkić nije se dvoumio, opravdano je dosudio najstrožiju kaznu. Belmin Kobilica je loptu poslao u desnu,a golmana Sujića u lijevu stranu i svom timu osigurao jedan bod. Opasni gosti imali su šansu utakmice u 87.minuti kada je brzonogi Armin Cibra pobjegao tromoj i smušenoj odbrani Rudara, izašao sam pred golmana Jamakovića, koji padom u noge napadaču Bosne spašava svoj tim od novog poraza.

Bodom svakako više mogu biti zadovoljni igrači Bosne, koji su u odnosu na jesenju postavu znatno jači i kvalitetniji, dok je ovaj remi novi šok za ekipu Rudara, kojem u ofvoj utakmici nije pomogla ni promjena stručnog štaba. Rudar definitivno nema kvalitet koji se može nadigravati s malo jačim ekipama i nećemo pogriješiti ako konstatiramo da će s ovim kadrom i ovakvim igrama teško zaustaviti strmoglavi pad i izbjeći opasnu zonu kojoj je sve bliži.

Rudar-Bosna 2:2

Stadion Rudara. Gledatelja 400. Glavni sudija Edin Mujkić (Doboj Istok). Pomoćnici suci; Mirza Čejvanović(Tuzla) i Marko Brezović(Kostrč kod Orašja). Četvrti sudija Mahir Mehmedičević iz Gradačca. Posmatrač suđenja Jakov Tabak (Tomislavgrad). Delegat utakmice Blaženko Dodig iz Ljubuškog.
Strijelci:1:0 Mirza Kovač(50.), 1:1 Armin Cibra(54.), 1:2 Faruk Jusić(82.), 2:2 Belmin Kobilica (85.iz penala).
Žuti kartoni:Sedad Subašić i Belmin Kobilica (Rudar), Amar Sujić, Vignati Alekandro, Adnan Alić i Adin Čiva (Bosna).

RUDAR: Alija Jamaković, Muris Filan, Adnan Hrelja, Fadil Čizmić, Adis Goralija, Omer Musić, Belmin Kobilica, Sedad Subašić(od 77.Mirza Šubo), Mirza Kovač, Fahudin Kovač, Bajro Spahić. Trener:Mirnes Buza.
BOSNA:Amar Sujić, Kerim Tutundžić, Amir Velić, Adnan Alić,, Edis Tahmaz, Vignati Alejandro, Adin Čiva, Faruk Jusić, Adi Bešić, Ismar Čomaga, Armin Cibra. Trener:Ivo Ištuk.