KakanjLive | Subota, 29.02.2020. godine

Košarkaši izgubili dobijenu utakmicu

29.12.2019. - Košarkaši Kaknja su poraženi u zadnjem periodu utakmice, kada su prokockali prednost od 12 poena

marinkovicdjordjevicJovan Marinković-Đorđević i u Čapljini standardno efikasan

Trideset minuta igre bilo je na strani Kaknja. Mada je Čapljina dobila prvi period (19:18), ekipa Benjamina Šabića je najavila igru iz koje se očekivala rezultatska neizvjesnost u kojoj bi Kakanjci mogli profitirati. Narednih deset minuta, velika prednost za Kakanj (14:24) i odlazak na poluvrijeme sa devet poena prednosti, probudilo je nadu da bi ovo mogla biti prva gostujuća pobjeda kakanjskog tima, kojem se na gostovanjima baš nije dalo. Nije bilo sreće, pa su neke utakmice izgubljene, a moglo je biti i drugačije.

U trećem periodu gosti su povećali prednost na 12 poena razlike (51:63) i u zadnju četvrtinu ušlo se, optimistično, bar što se tiče Kaknjaca vjerujući da će se igra održati na nivou koji omogućava očuvanje pozitivnog rezultata. Bile su to navijačke želje. Čapljina je u zadnjih deset minuta igrala izuzetno agresivnu odbranu, jedan na jedan po cijelom terenu, a više od dvije minute ni jedna ni druga momčad nije zabilježila poene. Hronična neefikasnost, nastavila je pratiti Kakanjce, a kod domaćih je proradio i šut. Jednu minutu prije kraja istopila se prednost Kaknja, a tricom Berbakova, Čapljina stiže do prednosti 70:69. Uglavnom, s linije slobodnih bacanja postignuti su svi poeni do kraja. Period u kojem su košarkaši Kaknja ubacili samo sedam poena (22:7), odlučio je pobjednika ove utakmice. Šteta jer tim iz Čapljine, bez Sinadinovića i Pajića, koji su u posljednjih sedam dana napustili Klub, nisu bili dovoljno uigran tim. Očigledno da su to Kakanjci iskoristili, u većem toku utakmnice, ali ne dovoljno da održe prednost koju su imali prilikom ulaska u zadnji period. Utakmica je odigrana u dvorani koja nije zagrijavana, i zbog hladnoće, bila je na granici regularnosti.

HKK Čapljina - KK Kakanj73:70
(19:18, 14:24, 18:21, 22:17)

Gradska sportska dvorana u Čapljini. Utakmica 12. kola košarkaškog Prvenstva BiH. Gledalaca 200. Sudije: Haris Bijedić, Maid Lasetović i Tarik Nikšić. Delegat: Miljenko Matković.
KK Čapljina: Branimir Berbakov 9, Ivica Širić, Mateo Ivanković, Milan Lužaić 16, Boungei Preston 14 Matija Milin 16,Emir Šabić, Luka Marković, Ante Musulin, Vladimir Ivelja 11, Milan Marković 7, Branislav Radak. Trener: Boris Džidić. Asistent: Amar Krpo.
KK Kakanj: Ermin Dedić 1, Adnan Arslanagić 12, Ernes Mešinović 6, Jovan Đorđević 16, Alen Aladin, Haris Ćurevac 15, Mirza Velić 9, Damir Pirić, Mirsad Pilavdžić 4, Nermin Buza 4, Refik Bašić 3, Faris Sikira. Trener: Benjamin Šabić, Asistent: Mirnes Ganić.