KakanjLive | Ponedjeljak, 26.02.2018. godine

Košarkaši Kaknja minimalno poraženi u Mostaru

10.02.2018. - Prvo poluvrijeme pripalo je košarkašima Zrinjskog, a drugo poluvrijeme dobili su Kakanjci. Ukupan zbir je 85:78. Pomoćni trener Zrinjskog, na kraju utakmice umjesto sportskog pozdrava pljunuo je trenara Josipa Pandžu.

Prvo poluvrijeme pripalo je košarkašima Zrinjskog, a drugo poluvrijeme dobili su Kakanjci. Ukupan zbir je 85:78

Na kraju utakmice bilo je sedam razlike za Zrinjski, što je minimalan poraz u odnosu na 22 poena razlike koliko su domaći imali na kraju prvog poluvremena. Na odmor se otišlo sa velikom prednošću domaćih košarkaša. Rezultat je glasio 50:28. Nezaustavljiv u obe četvrtine bio je Marko Ramljak koji je imao stoprocentan učinak u prvih dvadeset minuta. Zanimljivo je i da su košarkaši Kaknja u prvom periodu, veoma brzo ušli u bonos, i u prvih pet minuta utakmice po dvije lične greške su imali Dedić, Muflizović i Božović. Drugih deset minuta, isto se desilo igračima Zrinjskog. Za 150 sekundi, na početku druge četvrtine već su bili u bonusu.

Najveća razlika u ovoj utakmici bila je na početku trećeg perioda, kada je Zrinjski imao plus 24 (57:33). Ovo je izgledalo nedostižno. Međutim igrači Josipa Pandže uspijevaju ovu četvrtinu riješiti u svoju korist (17:24), a i posljednji period dobijaju sa osam poena razlike (18:26).Igrali su naši košarkaši nešto jače u odbrani, prekinuili su nekoliko napada Zrinjskog i na početku zadnjeg perioda napravili seriju od 0:9. Tri minute prije kraja utakmice došlo se i do neizvjesnih četiri poena razlike 73:69. Međutim, Ramljak i Sokolović vraćaju Zrinjski na plus 10 (79:69) i nagovještavaju da će ova, sa stanovišta plasmana u Ligu za prvaka beznačajna utakmica, završiti u korist domaćina. Zrinjski je potvrdio dominaciju u domaćem prvenstvu, a košarkaši Kaknja su pokazali periode sa ozbiljnim pristupom potvrđujući kvalitet za Ligu 6.

bozovicmostarMilivoje Božović, šutira za tri poena, a bio je, večeras „Kralj kakanjskih kraljeva“.

Božovićeva igra od jedanaest skokova i 34 poena, vjerovatno će biti dovoljna da i u ovom prvenstvenom kolu ponese MVP titulu.

Pandža čestitao pobjedu Zrinjskog i požrtvovanje svojih igrača

Trener Kaknja, Josip Pandža je poslije utakmice, istakao kvalitet kojeg u ovom trenutku posjeduje Zrinjski, ali je i čestitao svojim igračima na spremnosti da se ne predaju io da ne odustaju bez obzira o kojem je protivniku riječ: „ Utakmica sa potpuno dva različita poluvremena. Prvo gdje smo totalno deklasirani, i drugo gdje smo se uspjeli vratiti u utakmicu i malo je nedostajalo da uđemo u totalno neizvjesnu završnicu. Važno mi je da moji igrači na svakom terenu i bilo protiv kojeg protivnika ne odustaju i ne predaju se, bez obzira na rezultat i kvalitetu protivnika. Uspjeli smo sa minus 22 doći na minus 4 i tim segmentom sam jako zadovoljan. Zrinjski je u ovom trenutku kvalitetniji i zasluženo su slavili. Nama ostaje da igrače koji se vraćaju u pogon što prije uklopimo u sistem i razigramo. Pauzu do kupa iskoristiti ćemo da odmorimo igrače i maksimalno se spremimo za polufinale kupa koje nas očekuje u sljedeći petak“.

Nesportski i barbarski postupak Mustapića

Veliku mrlju na utakmicu bacilo je ponašanje pomoćnog trenera Zrinjskog, Tihomira Mustapića koji je nakon utakmice pri pozdravu ekipa pljunuo trenera Kaknja Josipa Pandžu. Brzom reakcijom redara spriječen je ozbiljniji incident. Nakon naguravanja, ulaska publike u teren, redari su izveli stručni štab i igrače Kaknja. Rukovodstvo KK Kakanj prijavilo je ovaj incident delegatu utakmice Siniši Jakovljeviću i očekuje se reakcija KS BiH. Na službenoj stranici saveza na videu utakmice Zrinjski - Kakanj jasno se vidi nesportski potez Tihomira Mustapića, a mi ga prenosimo ovdje, kako bi što više ljudi vidjelo ovaj nesportski i barbarski čin. Velika sramota, koja nije trebala, prvenstveno HKK Zrinjski koji je sve do ovog trenutka izgrađivao  sportske i prijateljske odnose sa  KK Kakanj. Treba vjerovati da ovaj incident ipak neće poljujati i prekinuti saradnju ova dva kluba.

HKK Zrinjski – KK Kakanj 85:78
(25:15, 25:13,17:24, 18:26)

Sportska dvorana Bijeli Brijeg u Mostaru. Gledalaca 600. Sudije: Bojan Jovanić , Haris Bijedić (Sarajevo) i Davorin Skenderija (Banja Luka). Delegata/komesar Siniša Jakovljević iz Banja Luke.

HKK Zrinjski: Vedran Princ 3,Aleksandar Sokoklović 11, Ali Demić 7, Marko Ramljak 20, Luka Šamadan 6, Ivan Kuzman, Luka Igrutinović 9, Sven Samajilagić 14, Josip Golemac, Ivan Barač, Torrion Brummit 13, Ivan Miličević 2. Trener: Hrvoje Vlašić. Asistenti: T.Mustapić i M. Pehar.

KK Kakanj: Ermin Dedić 8, Adi Zahiragić, Adam Mirković 14, Milivoje Božović 34, Aldin Muflizović 1, Darko Talić 7, Ernes Mešinović, Danilo Negovanović 5, Nebojša Maksimović 4, Nermin Buza 2, Zlatan Tepić, Željko Palavra 3. Trener: Josip Pandža. Asistenti: Benjamin Šabić i Mirnes Ganić.