KakanjLive | Nedjelja, 21.10.2018. godine

Košarkaši Kaknja osvojili novi turnir

07.10.2018. - Košarkaši Kaknja osvojili su novui turnir. Dvadesettreći memorijal ''Jozo+8'' koji je igran u Vitezu pripao je ekipi Kaknja koja je u finalnom susretu savladala Slobodu rezultatom 72:70.

Omladinski košarkaški klub Vitez bio je domaćin dvadesetrećeg po redu turnira ''Jozo+8'' turnira koji je pored domaćina okupio i ekipe zeničkog Čelika, tuzlanske Slobode i ekipe košarkaškog kluba Kakanj. U subotu 6. oktobra 2018. godine na programu su bili polufinalni susreti. Košarkaši Kaknja su savladali domaću ekipu rezultatom 88:73, dok je Sloboda bila bolja od Čelika rezultatom 105:75.

Nedjelja je donijela susrete za treće i prvo mjesto. U duelu za treće mjesto Čelik je savladao Vitez rezultatom 98:95, dok su Kakanjci bili bolji od Slobode rezultatom 72:70. Koliko je interesantan bio duel između Kaknja i Slobode govori činjenica da nijedna ekipa tokom 40 minuta susreta nije imala ''dvocifrenu'' prednost. Kakanjci su bolje otvorili susret i poveli sa 12:6 nakon čega trener Slobode, Josip Pandža poziva timoeut. U nastavku su Tuzlaci konsolidovali redove i umanjili prednost Kakanjaca koji su prvih 10 minuta susreta riješili u svoju korist (18:16). Druga četvrtina pripala je Slobodi (22:16) koja na odmor odlazi sa četiri poena prednosti (38:34). Kakanjci su odigrali sjajno treću četvrtinu koju su dobili rezultatom (17:10) i u finalnih 10 minuta susreta ušli sa prednošću od tri poena (51:48). U posljednjoj dionici Kakanjci su zadržali stečenu prednost i zasluženo slavili rezultatom 72:70.

Nakon finalne utakmice dodijeljeni su pehari za tri prvoplasirane ekipe, ali i priznanja za najbolje pojedince memorijala ''Jozo+8''.

Nagrada za fair play pripala je domaćoj ekipi OKK ''Vitez''. Najbolji strijelac turnira bio je Ranko Križanović, igrač Viteza koji je ubacio 50 poena na ovom turniru. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Adnan Arslanagić, član košarkaškog kluba Kakanj. Pehare ekipama i pojedincima uručio je gradonačelnik Viteza, Tomislav Bošnjak-Matić.

-U kompletnom pripremnom periodu ovo je sigurno najbolja partija našeg tima, ali i najozbiljniji protivnik sa suprotne strane. Pobjeda i na ovom turniru nam je došla u pravo vrijeme jer već narednog vikenda nas očekuje početak nove sezone i susret u Bratuncu. Utakmica je bila jako neizvjesna i jako kvalitetna. Uspjeli smo zaustaviti šut Hasandića i Jovanovića, ali i prodore Naletilića gdje su najopasniji. U ekipi Slobode je nedostajao i Milivoje Božović. Mi u Kaknju ne trebamo ovu pobjedu shvatiti kao neku veliku pobjedu nego kao samo još jedan dobar kontrolni susret. Moramo ostati čvrsto nogama na zemlji, marljivo raditi jer samo će tako rezultat doći, rekao je mladi trener košarkaša Kaknja Benjamin Šabić po završetku turnira u Vitezu.

Košarkaši Kaknja su osvojili i drugi turnir, nakon što su prije nekoliko dana osvojili memorijal ''Mirza Delibašić''. Susret protiv Slobode bio je ujedno i generalka pred start nove sezone.  Tako su na najbolji mogući način najavili da će i u novoj sezoni košarkaške Premijer lige BiH igrati zapaženu ulogu. Podsjećamo ekipa Kaknja u prvom kolu nove sezone gostuje ekipi Bratunca.