KakanjLive | Ponedjeljak, 20.05.2019. godine

Košarkaši Kaknja poraženi od Studenta

17.03.2019. - Poslije utakmice u Mostaru, poznato je da Kakanj igra Ligu za opstanak, a Vogošća je u Ligi za prvaka. Košarkaši Kaknja su u dvadest odigranih utakmica napravili zadovoljavajući rezultat, ustvari cilj je bio Liga šest samo ako se ukaže prilika, a glavni zadatak da se ostavri opstanak Kakanjci startaju sa prve pozicije Lige za opstanak

arslanagicstudent

Prvih deset minuta proteklo je u prednosti koju su napravili gostujući igrači. Međutim, domaći tim je zaustavio dobar napad i ritam Kakanjaca u drugom periodu, kada su igrači Benjamina Šabić u deset minuta ubacili samo 12 poena. Domaći su u ovom periodu popravili i šut i odbranu tako da su uspjeli stići pet poena minusa iz prve četvrtine i na poluvrijeme otići sa plus osam razlike.

Poslije povratka sa odmora, u trećem periodu puno je promašaja zabilježio i jedan i drugi tim. Bila je ovo četvrtina sa najmanje poena (13:16), tako da se u završnih deset minuta ušlo sa prednošću Studenta od pet poena 57:52.
Početak zadnjeg perioda u potpunosti je pripao domaćima. Košarkaši Kaknja nisu iskoristili četiri napada, a Student je napravio seriju od 9:0 i došao do 14poena razlike (66:52).Kako su košarkaši Studenta poečeli zadnjih desetminuta, tako su ih i završili. U samoj završnici ubacili su tri „trice“ .Dvije Danijel Zovko i to obe sa iste pozicije i jednu Mirza Manjgo.

Poslije 22 kola i dvadeset odigranih utakmica košarkaši Kaknja predvode donji dio tabele i u Ligu za opstanak ulaze sa čelne pozicije. Treba biti zadovoljan. Sa mladim trenerom, sa rosterom koji objektivno pripada srednjem dijelu tabele i sa budžetom koji je Uprava imala na raspolaganju napravljeno je dovoljno da se sigurno i mirno uđe u fazu prvenstvene završnice. Veći dio prvenstva trener Šabić je na raspolaganju imao osam igrača koji su mogli iznijeti teret prvenstvenih utakmica. I to je razlog zašto poslije 20 odigranih utakmica treba biti zadovoljan. Rostar tolikog raspona sa igračima koji su skoro na svim utakmicama davali maksimum i nije mogao donijeti poziociju na tabeli od ostvarene. Nedavno je i trener Josip Pandža rekao da je Kakanj imao manji budžet od ekipa koje su ostvarile pozicije na tabeli ispod tima Benjamina Šabića.

KK Student – KK Kakanj 75:64
(19:24,25:12,13:16,18:12)

Utakmica 22. kola košarkaškog prvenstva BiH. Dvorana Bijeli Brijeg u Mostaru. Gledalaca 150. Suci: Bojan Jovanić, Davorin Skenderija i Božidar Radanović. Opunomoćenik KS BiH Petar Obradović.

KK Student: Mirza Manjgo 9, Ivan Kuzman, Domagoj Vučić, Ivica Širić 12, Danijel Zovko 20, Luka Radmilović 8, Ivo Mikulić, Jalen Ross 13, Drago Cvitanović, Gabriel Biloš, Ivan Škrobo 4, Dejan Ćup 9. Trener: Samir Lerić.
KK Kakanj: Bartol Lučić, Adnan Arslanagić, Ernes Mešinović 2, Aldin Muflizović 7, Ivan Begić 4, Haris Ćurevac 5, Mirza Velić 14, Sead Delibašić, Nermin Buza 4, Damir Pirić, Igor Josipović 11. Trener: Benjamin Šabić. Asistenti: Mirnes Ganić i Mirza Demir.