KakanjLive | Četvrtak, 09.04.2020. godine

Leotar u produžetku savladao Kakanj

09.02.2020. - Regularnih 40 minuta je završeno rezultatom 65:65, a onda je u produžetku Leotar ostvario pobjedu i otvorio vrata za plasman u Ligu za prvaka, a Kaknju predstoji teška i grčevita borba za opstanak

kkvelika
Ukupno 69 poena postigla su oba tima u prvom poluvremenu, koje je Leotar dobio rezultatom 34:35.Na kraju regularnog dijela utakmice bilo je 65:65. Očeigledno je da je napad i jednog i drugog tima bio ispod očekivanja, ali je ovaj rezultat odveo utakmicu u produžetak. Na kraju su slavili gosti, a tim Kaknja ponovo je izgubio utakmicu, jer nije bilo ideje onda kada se rezultat lomi i nije bilo igrača, koji će donijeti prevagu u zadnjem periodu, što je Kakanjce u ovom prvenstvu koštalo na više domaćih i gostujućih utakmica.
U igri bez puno poena, prvi period je završio 14:14, a gosti su ga otvorili vodstvom od 0:8 penima koje su postigli Ninković i Rikalo. Kakanjci su pojačali odbranu, podigli realizaciju i prvih deset minuta stizali prednost ekipe izb Trebinja. Bilo je 4:8, 7:11, 11:14, a onda je Mirsad Pilavdžić, na ovoj utakmici ubacio prvu tricu za domaće i poravnao rezultat na 14:14.

U drugom periodu domaći tim stiže do prvog vodstva u ovoj utakmici kod rezultata 19:18 i to ponovo poenima za tri, koje je opet ubacio Pilavdžić. Domaći su još jednom poveli u ovoj četvrtini, poenima Ćurevca 24:22, ali je prednost na kraju poluvremena ipak otišla na stranu gostujućeg tima iz Trebinja.
Na početku trećeg perioda Kakanj je stigao, dobrom igrom u odbrani, do nekoliko kontri i ukradenih lopti i okrenuo rezultat u svoju korist 48:40. Bila je ovo najveća prednost Kaknja od početka utakmice, i kada se očekivalo da će domaći stići do dvocifrene prednosti Leotar je smanjio na 48:45, a treći period završava 54:50.

Domaći košarkaši su kontrolosali rezultat i u prvih pet minuta zadnjeg perioda imali su sedam poena prednosti (58:51), a onda je Leotar napravio seriju od 0:6 za jedan poen razlike (58:57) Sa dvije trice Đorđević-Marinkovića i Dedića, domaći su otišli na pet poena prednosti (64:59) i činilo se da će ovu utakmicu privesti u svoju korist. Međutim 17 sekundi do kraja Raičević je izjednačio rezultat (65:65), a prije toga Adnan Arslanagić je promašio dva slobodna bacanja i omogućio Trebinjcima da izbore produžetak. Istina imao je Refik Bašić priliku da sa istekom vremena postigne poene, međutim mora se priznati da je prilika za pobjedu Kaknja ispuštena ranije. U produžetku košarkaši Leotara su cijelo vrijeme imali prednost, tako da se pobjednik ovog mečao naslućivao sve više i više kako je vrijeme odmicalo.

Šteta jer igrači Kaknja pokazuju želju i borbenost. Ne može im se zamjeriti ali jednostavno previše je bodova izgubljeno, onda kada se kontrolisao rezultat i kada je do pobjede nedostajalo malo više ideje i koncentracije.

KK Kakanj – KK Leotar 72:74
(14:14, 20:21, 20:15, 11:15 – 7:9)

Dvorna KSC Kakanj. Utakmica 18. kola košarkaškog Prvenstva BiH. Gledalaca 600. Sudije: Sudije: Ivan Miličević, Hrvoje Čavar i Danijel Vlaho. Delegat: Zoran Marjanović.

KK Kakanj: Ermin Dedić 10, Adnan Arslanagić 8, Ernes Mešinović 2, Jovan Đorđević Marinković 12, Alen Aladin, Haris Ćurevac 17, Mirza Velić 5, Damir Pirić, Mirsad Pilavdžić 11, Nermin Buza, Refik Bašić 7, Bartol Lučić. Trener: Benjamin Šabić, Asistent: Mirnes Ganić.
KK Leotar: Andrija Karanac, Marko Raičević 12, Vladimir Aleksić 16, Srđan Damjanović 4, Ivan Pendić 2, Marko Rikalo 22, Aleksandar Andrejević 3, Nemanja Milidragović 3, Đorđije Ninković 6, Dejan Šakotić, Stefan Lakić 4 i Damjan Milošević 2. Trebner: Miro Vukoje. Asistenti: Dražen Šegrt i Milan Komor.