Mladost grabi ka gornjem dijelu tabele

13.11.2018. - Derbi između Zrinjskog i Sarajeva obilježio incident u režiji domaće publike. Željo napravio novi kiks na domaćem terenu, Mladost sjajna.

nemile scene u MOstaru

Nemile scene u Mostaru/foto:hercegovinainfo

Sedamnaesto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo je rekordnih 47 žutih i jedan crveni karton. Dersbi susret između Zrinjskog i Sarajeva obilježilo je 13 javnih opomena, ali i incident u režiji domaće publike. U ovom kolu postignuto je 15 golova, što je 2.5 po susretu, a utakmice je posmatralo 9.350 navijača, odnosno nešto više od 1.558 po meču.

Peta pobjeda Zvijezde u nizu

Ekipa iz etno sela Stanišići je definitivno u najboljoj formi. Tim koji svoje domaće utakmice igra na stadionu u Ugljeviku je nanizao pet pobjeda u Premijer ligi BiH. Nova žrtva Zvijezde bio je zenički Čelik. Saša Jovović je u 12. minuti doveo tim iz Stanišića u vodstvo i ''domaći'' su znalački čuvali rezultat sve do samog finiša susreta kada je za 2:0 pogodio Predrag Zekanović koji je svom timu donio ukupno peti trijumf u ovoj sezoni.

Remi Zrinjskog i Sarajeva uz novi ispad domaće publike

Derbi 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u taboru bordo tima neće upamtiti po dobrom iako su ubiležili jako dobar rezultat (2:2). Domaće je u vodstvo doveo Nemanja Bilbija u 11. minuti susreta, a za izjednačenje se pobrinuo Krste Velkoski iz kaznenog udarca u 61. minuti. Samo deset minuta kasnije gosti dolaze do preokreta, a strijelac je bio Joachim Adukor. Ipak devet minuta prije kraja susreta Nemanja Bilbija je sa kreča donio svom timu vrijedan bod. Vrijedi li spominjati da je domaća publika napravila novi incident, vrijedi !!! Huligani Pod Bijelim brijegom su pogodili u glavu pomoćnog trenera Sarajeva Muhameda Džakmića koji je završio u bolnici. Za novi ispad Mostarci su dobili tek blagu kaznu, 4.500 KM novčanu kaznu i suspenziju stadiona na susretu Zrinjski – Krupa. Sramotna odluka NSBiH.

novi kiks Željezničara

Novi kiks Željezničara/foto:ss.ba

Plavi sa Grbavice su nastavili sa razočaravajućim partijama na domaćem terenu. Upisali su novi poraz. Treći na domaćem terenu. Ovaj put ekipa Tuzla City-a odnijela je puni plijen sa Grbavice. Ivan Kostić je iz kaznenog udarca doveo goste u vodstvo u 20. minuti susreta. Jedanaest minuta kasnije Filip Jazvić je donio domaćinu izjednačenje, a 10 minuta kasnije Sulejman Krpić i prednost Željezničaru. U 58. minuti susreta Vojo Ubiparip je izjednačio na 2:2, da bi u 71. minuti gosti preko Ajdina Nukića došli i do trećeg gola i ispoastavit će se u konačnici pobjede od 2:3.

Kulović junak Gabeljana

U derbiju začelja Gošk je u Gabeli savladao Krupu, a gol odluke pao je u 35. minuti susreta. Pobjedu domaćinu donio je Kakanjac, Vedin Kulović. Ovo je dvadesettrogodišnjem Kuloviću, bivšem igraču kakanjskog Rudara i Mladosti bio četvrti gol u sezoni.

Gedeon Guzina

Mladost igra sjajan nogomet

Od kako je Adnan Zildžović sjeo na klupu Dobojana, Mladost igra preporođeno. Skromni Brčak, evropskih manira digao je na noge mladu ekipu Mladosti koja se sada nalazi u gornjem dijelu tabele. Dobojani su savladavši Radnik na domaćem terenu rezultatom 2:0 upisali šestu pobjedu u sezoni i zauzimaju odlično peto mjesto na prvenstvenoj tabeli. Eurogol na samom otvaranju utakmice postigao je Nemanja Anđušić u 4. minuti. Golman Lučić nakon projektila Anđušića sa 25 metara nije imao nikakve šanse. Mladost je nastavila nizati prilike i prava je sreća po sgostujući tim da su na odmor otišli samo sa jednim golom zaostatka. Za konačnih 2:0 pobrinuo se napadač Gedeon Guzina u 70. minuti susreta.