KakanjLive | Petak, 15.11.2019. godine

Mladost nije izdržala sa igračem manje

03.03.2019. - Dobojska Mladost poražena je u 21. kolu Premijer lige BiH na Grbavici od Željezničara rezultatom 2:1.

mlad3

Mladost je bila bolji tim u prvih pola sata igre i imala zasluženo vodstvo nakon gola Gedeona Guzine, ali nakon što je sudac Zoran Grbić iz Prijedora prestrogo u 33. minuti susreta dodijelio drugu javnu opomnu veznjaku Mladosti Nani Welbecku, tim iz Doboja je više od sat vremena igrao sa igračem manje protiv motiviraog protivnika, ali i odličnih navijača koji su nosili Plave sa Grbavice.

Dobojani su dobro otvorili susret. Zaprijetio je Bojo na otavranju meča, u trećoj minuti, ali je odbranio Kjosevski. Šest minuta kasnije prijeti i Asani dalekometnim udarcem, ali neprecizno. Bogičević na drugoj strani šutira glavom preko gola Velića. U 18. minut je pokušao i Sipović glavom, ali je i on neprecizan. U 29. minuti šok na Grbavici. Lijepu akciju Arežine i Atajića završava Guzina koji sa dva metra pogađa mrežu Želje za 0:1. U 31. minuti domaći tim je imao odličnu priliku da izjednači, ali udarac Bogičevića brani Velić. U 33. minuti ekipa Mladosti je ostala sa igračem manje na terenu jer je sudija Zoran Grbić prestrogo dodijelio drugi žuti karton Welbecku, pa je ekipa Adnana Zildžovića više od sat vremena igrala sa igračem manje. Nakon isključenja Welbecka uslijedila je ofanziva domaćeg tima ka golu Velića, ali rezultat se nije mijenjao do kraja prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme otvoreno je šansom Bogičevića u 49. minuti, ali Velić ponovo sjajno brani. Mreža Mladosti se zatresla u 57. minuti, a za izjednačenje na Grbavici je pogodio Mladen Veselinović. Plavi su u 69. minuti došli do potpunog preokreta. Stevanović je centrirao, a Pavić je loptu vratio u sredinu do Zeca čiji je prvi udarac izblokiran, a iz drugog pokušaja bivši reprezentativac BiH pogađa za 2:1. Do kraja susreta domaći tim je imao još dvije dobre prilike preko Veselinovića i Zeca, ali ostalo je 2:1 za domaći tim koji je ovom pobjedom prekinuo negativni niz od šest uzastopnih poraza.

Nakon poraza na Grbavici Mladost je na diobi petog mjesta sa 29 osvojenih bodova, dok je Željezničar četvrti sa 31 bodom. U narednom kolu Mladost će u Doboju ugostiti aktuelne prvake BiH, mostarski Zrinjski.

Željezničar – Mladost 2:1 (0:1)

Stadion: Grbavica. Gledalaca: 5.000

Sudije: Zoran Grbić (Prijedor), Jure Musa (Čitluk), Marko Perić (Mostar) i Dragan Petrović (Banja Luka). Delegat susreta: Milan Janković (Trebinje).

Strijelci: 29' Gedeon Guzina (0:1), 57' Mladen Veselinović (1:1), 69' Ermin Zec (2:1).

Žuti kartoni: Ermin Zec, Sinan Ramović i Mustafa Mujezinović (Željezničar)

Crveni karton: Nana Maseko Welbeck (Mladost) – dva žuta kartona u 31. i 33. minuti.

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Pavić, Šabanadžović, Zec A. (60' Zec E.), Ramović (88' Sadiković), Bogičević, Zajmović, Veselinović, Hajdarević (46' Mujezinović), Sipović. Trener: Amar Osim.

MLADOST: Velić, Nikolić (60' Marković), Horić (77' Muslimović), Welbeck, Guzina, Arežina (46' Fanimo), Anđušić, Bojo, Asani, Atajić, Isaković. Trener Adnan Zildžović.