KakanjLive | Petak, 20.09.2019. godine

Mladost poklekla u sudijskoj nadoknadi

31.08.2019. - Zrinjski oba gola postigao u sudijskoj nadoknadi kada je Mladost ostala bez golmana Semira Bukvića i na golu bio štoper Ivan Dujmović

Oslabljena momčad Mladosti pružila je snažan otpor favoriziranoj ekipi Zrinjskog.Gosti su se tokom svih 99 minuta mučili da dođu do gola i pobjede.Mladost je poklekla u sedmoj i devetoj minuti sudijske nadoknade kada je bila s igračem manje jer je od 84.minute ostala bez povrijeđenog golmana Semira Bukvića,a kako je trener Beganović ranije izvršio sve tri izmjene na gol je stao štoper Ivan Dujmović.Od tri upućena udarca, dva su odsjela u mreži nemoćnog Dujmovića. Prvo je u 97.minuti poslije dobro izvedenog slobodnjaka od strane Čirjaka, štoper Jakovljević glavom loptu poslao u suprotni ugao za 0:1,a dvije minute kasnije na asistenciju rezerviste Čirjaka mrežu Dujmovića pogodio je Ivan Lendrić.

Ne može se reći da pobjeda Mostaraca nije zaslužena, ali mora se istaći da izabranici trenera Vukasa nisu pružili kvalitetnu igru i da je Mladost hrabrom, srčanom i taktički zrelom igrom uspijevala zaustaviti sve njihove napade do kobne sudijske nadoknade.

Zrinjski je imao veći posjed lopte, češće napadao,ali bez izrazitijih prilika, izuzimajući pogođenu stativu poslije snažnog šuta Ćirjurića s više od 20 metara.

Tek u 19. minuti gosti su uputili prvi šut prema golu Mladosti, ali udarac Bencuna je lagano odbranio Bukvić. Prethodno su domaći tražili penal u jednom napadu, jer su smatrali da je lopta Mandića pogodila u ruku, ali je sudija Mujić odmahnuo rukom.

Mladost je zatim imala još nekoliko opasnih napada prema golu mostarskog tima. Dva puta su bili veoma blizu da postignu gol, ali je odbrana gostiju dobro reagovala ispred napadača domaćih, dok je golman Brkić ispod prečke izbacio centaršut Vehaba.Sporan detalj bilježimo u 13.minuti kada sudija Mujić nije igranje rukom Mandića u svom šesnaestercu okarakterisao kao najstrožiju kaznu, što je izazvalo opravdane proteste domaćih u čemu je prednjačio Hiroš kojem je Mujić izrekao javnu opomenu.

Uvodne minute nastavka pripadaju gostima. Lendrić je u 53. minuti meča imao dobru šansu, Bukvić brani, da bi zatim i Mladost imala nekoliko dobrih napada,ali bez realizacije.I kad se očekivalo da će i treći ovogodišnji susret Mladosti i Zrenjskog ostati bez pobjednika(mart 0:0, april 2:2), gosti zahvaljujući velikoj nesreći koja je pogodila igrače Mladosti povredom golmana Bukvića, postižu dva gola za dvije posljednje minute od devet koliko je sudija Mujić produžio ovaj zanimljivi, ali ne toliko kvalitetni susret. Trener Mladosti Beganović zadovoljan je fantastičnom igrom svog oslabljenog tima, ali to nije bilo dovoljno da i izbjegnu i treći domaći poraz.

– Pehovi nas prate iz utakmice u utakmicu. Pružili smo dobar otpor jakom Zrinjskom, dobro ih namučili, imali čak i povoljne prilike da povedemo, ali nažalost sreća nas ne prati. Najgore što se moglo desiti, na kraju ostanemo i bez golmana i gosti su to kaznili jer nam je ponestalo i snage i igrače sustigao umor jer su tokom cijele utakmice dali sve od sebe i šteta što nismo osvojili bar jedan bod, kazao je trener Beganović, koji može biti prezadovoljan igrom svojih poletaraca među kojima je prvo ime bio debitant, donedavni junior Amar Begić, koji je fascinirao svojom borbenošću, ali i uspješnim potezima.

Mladosti - Zrinjski 0:2

Stadion Mladosti u Doboju. Gledalaca 400. Glavni sudija: Elvis Mujić iz Banovića. Pomoćnici: Bojan Maksimović (Modriča) i Arnel Novalić (Doboj Istok). Četvrti sudija: Zoran Grbić iz Prijedora. Posmatrač suđenja: Rusmir Mrković (Sarajevo). Delegat utakmice Haris Idrizović: (Konjic).
Strijelci:0:1 Jakovljević (90+7), 2:2 Lendrić (90+9).
Žuti kartoni:Hiroš, Smajlagić i Horić(Mladost), Kadušić, Jakovljević(Zrinjski).

MLADOST: Semir Bukvić, Anes Vehab, Branko Bajić, Aladin Isaković, Ivan Dujmović, Kenan Horić, Amar Begić, Amer Hiroš, Edin Biber(od 76.Anes Vazda). Mario Crnički(od 80.Andrej Todorović), Semir Smajlagić(od 74.Mustafa Mušija). Trener: Elvedin Beganović.

ZRINJSKI: Ivan Brkić, Advan Kadušić, Pero Stojkić, Slobodan Jakovljević, Tomislav Barbarić, Edin Hrustemović, Ivan Ćurjurić(od 81.Damir Zlomislić), Damir Šovšić, Staniša Mandić(od 76.Patar Kunić), Ivan Lendrić, Marko Bencun(od 67.Frane Čirjak).Trener: Hari Vukas.