KakanjLive | Četvrtak, 24.05.2018. godine

Mladost slavila na Tušnju

12.05.2018. - U okviru devetog kola lige za opstanak Mladost je slavila na gostovanju u Tuzli protiv Slobode rezultatom 3:2.

mladost

Ekipa Nermina Šabića je sjajno otvorila susret i povela već u 19. minuti susreta, a mrežu mladog Muminovića pogodio je Amer Hiroš. Samo četiri minute kasnije u listu strijelaca se upisao i Almir Alagsnahić, da bi u finišu prvog poluvremena Denis Čomor pogodio za 0:3.

U finišu susreta Sloboda je preko Aleksandra Ignjatovića i Mirka Miloševića 'smanjila'' na 2:3, ali je Mladost na kraju zasluženo slavila u ovom meču. Ono što je svakako pohvalno da su priliku za igru u ovom meču u ekipi Mladosti dobili mladi Jusić, Hrustanović i Džaferović.

Mladost je nakon pobjede u Tuzli ostala u vrhu Lige za opstanak sa 42 osvojena boda, a u posljednjem kolu sezone pred domaćom publikom Dobojani će ugostiti otpisani Čelik.

SLOBODA – MLADOST 2:3 (0:3)

Stadion: Tušanj. Gledalaca: 800

Sudije: Mateo Musa (Čitluk), Musa Jure (Čitluk), Marko Perić (Mostar), Emir Spahalić (Mostar). Delegat: Mirko Milošević (Zvornik).

Žuti kartoni: Bekić, Mijić, Beganović (Sloboda), Karahmet, Hiroš (Mladost).

Strijelci: 19' Amer Hiroš (0:1), 23' Almir Aganspahić (0:2), 44' Denis Čomor (0:3), 87' Aleksandar Ignjatović (1:3), 90' Saša Maksimović (2:3).

SLOBODA: Muminović, Salihović, Rustemović, Todorović (od 81. min Maksimović), Bekić, Beganović, Osmanagić (od 70. min Hodžić), Ivetić, Mijić, Ignjatović, Musić (od 46. min D.Hodžić). Trener: Slavko Petrović.

MLADOST: Bukvić, Zahirović, Aganspahić, Čomor, Diallo, Sadiković (od 89. min Jusić), Hiroš (od 86. min Hrustanović), Regoje, Karahemt, Mišić (od 80. min Džaferović), Isaković. Trener: Nermin Šabić.