KakanjLive | Subota, 21.09.2019. godine

Mladost ubjedljivo do pobjede nad Goškom

20.04.2019. - Dobojska Mladost je u 27. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladala Gošk na domaćem terenu rezultatom 3:1.

Prvi prijete domaći preko Atajića već u drugoj minuti, ali njegov udarac odlazi preko gola Gabeljana. Već u 13. minuti Mladost je povela. Nakon odlične akcije Guzina je šutirao sa deset metara, njegov udarac je odbranio Dalibor Kozić, a odbijenu loptu u mrežu šalje Fanimo za vodstvo domaće ekipe. U 17. minuti gosti su imali priliku da izjednače, ali je udarac Ramića Velić odbranio bez većih problema. Tri minute kasnije nakon kornera pokušao je i Đajić glavom sa pet metara, ali lopta odlazi preko gola Velića. Uslijedila je potom nešto ofanzivnija igra Mladosti. Prvo je dobru priliku imao Gedeon Guzina, ali je bio neprecizan sa deset metara u 26. minuti, da bi minutu kasnije udarac Boje sa ivice šesnaesterca krajnjim naporom odbranio Kozić. Nakon promašaja Mladosti uslijedila je kazna. Za izjednačenje je pogodio Bože Vukoja u 30. minuti susreta. Do odlaska na odmor nije bilo pretjeranih uzbuđenja i na pauzu se otišlo pri rezultatu 1:1.

Mladost je od prve minute nastavka krenula ofanzivno, a povela je u 63. minuti. Filip Arežina je postigao rijetko viđen gol na bh terenima. Izveo je slobodnjak sa 25 metara, a lopta je završila u rašljama gola Kozića. Mladost je samo dvije minute nakon postignutog gola imala još jednu odličnu priliku, ali je prečka zaustavila udarac Anđušića. Anđušić je ipak pogodio mrežu Gabeljana u 71. minuti susreta i to nakon prelijepe akcije Mladosti koju je započeo Filip Arežina koji je uposlio Guzinu, a napadač Mladosti nesebično uposlio svog saigrača na drugoj stativi koji pogađa za 3:1. Do kraja susreta Mladost je kontrolisala igru i nije dopustila gostima da ozbiljnije ugrozi gol Velića i susret je završen rezultatom 3:1.

Bio je ovo deveti ovosezonski trijumf Mladosti koja sa 33 boda zauziam osmu poziciju na tabeli. U narednom kolu Dobojani će na gostovanje ekipi Sarajeva.