KakanjLive | Srijeda, 17.07.2019. godine

Nastavlja se trka Sarajeva i Zrinjskog

25.04.2019. - Nakon kikseva u prošlom kolu Sarajevo i Zrinjski slavili su pred domaćom publikom u 28. kolu Premijer lige BiH. Zvijezda je uvjerljivo slavila protiv Čelika na domaćem terenu, dok je Radnik ostao neporažen i u desetom uzastopnom susretu.

sarmlad

Prethodno kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo nam je 11 golova, nešto manje od dva po susretu. Dodijeljena su 32 žuta kartona, a susrete je ukupno posmatralo 6.456 gledalaca, odnosno 1.076 po susretu.

Krupa ne posustaje

Krupa je na Vrbasu sa minimalnih 1:0 savladala Tuzlu City. Gol odluke postigao je Siniša Babić u 73. minuti susreta. Ovo je bila druga pobjeda Krupe u posljednja tri susreta i tim sa Vrbasa se još uvijek ne predaje. U preostalih pet kola Krupa će dva puta igrati na domaćem terenu (Zvijezda 09 i Gošk), dok će na gostovanje ekipama Širokog Brijega, Slobode i Mladosti.

Novu poraz Čelik udaljio od Evrope

Čelik je poražen u Ugljeviku sa visokih 4:0 od ekipe Zvijezde 09 koja je upisala vrijednu pobjedu u borbi za opstanak. Mreža Zeničana se tresla čak četiri puta. Ermin Huseinbašić je postigao dva gola za svoj timu 5. i 53. minuti. Fedor Predragović je ''zabio'' u 43. minuti, a posljednji gol na susretu pao je u 59. minuti, a strijelac je bio Miljan Govedarica.

Radnik slavio u Gabeli

Radnik je upisao novu pobjedu. Iako su Gabeljani poveli preko Šime Gržana u 40. minuti susreta bijeljinski Radnik je preokrenuo rezultat i slavio u Gabeli. Izjednačio je Dejan Maksimović iz penala u 43. minuti susreta, da bi Irfan Hadžić svom timu donio pobjedu osam minuta prije kraja susreta. Tim iz Bijeljine nije poražen još od početka decembra prošle godine. U posljednjih deset susreta ekipa Mladena Žižovića je upisala četiri trijumfa i šest remija.

Mladost poražena na Koševu

Dobojska Mladost poražena je od lidera Premijer lige BiH, ekipe Sarajeva na Koševu rezultatom 2:0. Tim Elvedina Beganovića bio je oslabljen neigranjem tri standardna prvotimca zbog kartona, Isakovića, Arežine i Asanija i bilo je teško očekivati da se Dobojani mogu oduprijeti napadima bordo tima koji je već u 20. minuti susreta preko Anela Hebibovića došao u vodstvo. Samo 14 minuta kasnije pogodio je i Miloš Stanojević nakon ubačaja iz slobodnog udarca za sigurnih 2:0. Tempo igre je u drugom dijelu susreta znatno pao, a domaći su znalački čuvali rezultat, dok ekipa Mladosti nije imala snage da ozbiljnije ugrozi gol protivnika. Da stvar bude gora po Mladost, povrijedili su se Fanimo i Nikolić u ovom susretu.

zrislo

Zrinjski minimalno protiv Slobode

Golom Miloša Filipovića iz 37. minute susreta Zrinjski je u Mostaru pred domaćom publikom savladao tuzlansku Slobodu rezultatom 1:0 i nastavio trku za Sarajevom za kojim i dalje zaostaje četiri boda. U preostalih pet kola Mostarci nemaju pravo na kiks ukoliko žele stići Sarajevo.

zeljosiroki

Remi Želje i Širokog

Sarajevski Željezničar i Široki Brijeg remizirali su na Grbavici pred nešto više od 2.800 gledalaca. Susret na Grbavici nije ponudio mnogo i domaći navijači bili su razočarani još jednom slabom partijom svojih izabranika. Istina bili su i ljuti na odluke Miloša Gigovića, glavnom sudije ovog susreta koji je po mišljenju Manijaka u nekoliko navrata ozbiljno ošteti Plave u ovom susretu.