KakanjLive | Utorak, 21.05.2019. godine

Novi poraz Mladosti

06.04.2019. - Vojo Ubiparip je ekipi Tuzla City-a donio pobjedu u 25. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u Doboju kod Kaknja. Zildžović nakon susreta bio ljut na sudije koje su znatno oštetite Mladost.

U prvom poluvremenu domaći tim je imao terensku inicijativu, ali su gosti na odmor otišli sa minimalnom prednošću. Već u 12. minuti Isaković je skrivio jedanaesterac, a siguran realizator kaznenog udarca bio je Vojo Ubiparip za 0:1. Imali su gosti još jednu odličnu priliku u prvih 45 minuta, ali se Brekalo nije dobro snašao pred golom Velića i sa samo pet metara neometan glavom šutirao pored gola u 22. minuti. Jedinu priliku u prvom dijelu susreta domaći su imali preko Anđušića u 19. minuti, ali je Fejzić bez problema odbranio udarac igrača Mladosti.

Domaći su od prve minute nastavka krenuli furiozno ka golu Fejzića. U 61. minuti Filip Arežina je odlično šutirao iz slobodnog udarca sa 20 metara, ali je golman gostiju odlično odbranio. U 66. minuti udarac Anđušića je u šesnaestercu gostiju zaustavio rukom Brekalo, ali se sudija Slađan Došlo nije oglasio. U 71. minuti i Asani je srušen u šesnaestercu gostiju i domaći su tražili penal, ali sudija je ponovo ostao ''nijem''. U 77. minuti na ivici šesnaesterca je srušen Welbeck, Arežina je izveo slobodan udarac, ali je Fejzić dobro odbranio. U 84. minuti gosti su udvostručili vodstvo, a nakon kornera je iz voleja pogodio Vojo Ubiparip za 0:2 i svom timu donio velika tri boda u borbi za opstanak. Do kraja susreta domaći su pokušavali doći po pogotka, ali se mreža Fejzića nije zatresla i Dobojani nisu postigli gol ni u četvrtom uzastopnom susretu.

Trener Mladosti Adnan Zildžović je nakon susreta bio ljut na dijelioce (ne)pravde u današnjem susretu.

-Danas nije pobijedio fudbal. Mladost je i definitivno ispala iz borbe za Evropu. Samo se nadam da ćemo u posljednjih osam kola imati regularne fudbalske uslove i da će publika moći uživati u fudbalu, a ne nekim stvarima koje nisu fudbalske. Posjeta na bh stadionima je i mizerna iz ovakvih i sličnih razloga, rekao je vidno razočarani trener Mladosti Adnan Zildžović nakon susreta.

Ekipi Mladosti je ovo bio jedanaesti ovosezonski poraz i sa 30 bodova zauzimaju osmu poziciju na tabeli. U narednom kolu Mladost gostuje ekipi Zvijezde iz etno sela Stanišići.

MLADOST – TUZLA C. 0:2 (0:1)

Stadion u Doboju. Gledalaca: 500

Sudije: Slađan Došlo (I.Sarajevo), Damir Lazić (Brčko), Jure Musa (Čitluk), Luka Bilbija (Prijedor). Delegat: Davor Ristović (I.Sarajevo).

Žuti kartoni: Horić, Velić (Mladost), Ubiparip, Bevab, Karjašević, Mitrović, Crnkić (Tuzla C.).

Strijelci: 12' Vojo Ubiparip 1:0 (penal), 84' Vojo Ubiparip 2:0

MLADOST: Velić, Nikolić, Horić, Fanimo, Welbeck, Guzina (od 68' Hreljić), Anđušić, Muslimović (od 46' Arežina), Bojo (od 60' Biber), Asani, Isaković. Trener Adnan Zildžović.

TUZLA CITY: Fejzić, Efendić, Mitrović, Crnkić, Kojić, Brekalo, Bevab, Murga (od 81' Zlatković), Hasanović (od 65' Karjašević), Ubiparip (od 88' Širanović), Sesar. Trener Mirza Varešanović.