KakanjLive | Nedjelja, 19.08.2018. godine

Novi poraz Mladosti, Željo savladao prvaka

07.08.2018. - Debakl Čelika na Pecari. Mladost upisala novi poraz i razočarala domaću publiku. Željo u derbiju kola savladao aktuelnog prvaka BiH.

MladostTuzla

Treće kolo Premijer lige BiH obilježilo je čak 30 žutih i tri crvena kartona. Susrete ovog kola posmatralo je 11.500 gledalaca, odnosno nešto više od 1.916 po meču. Najviše gledalaca bilo je na Grbavici (5.500), dok je najmanje bilo u Gabeli (300) na susretu Goška i Zvijezde. U ovom kolu napadači su bili izuzetno raspoloženi, a postignuto je ukupno 18 golova, odnosno tri po susretu.

Debakl Čelika na Pecari

Širokobriježani su na Pecari u potpunosti ponizili zenički Čelik savladavši ih rezultatom 6:0. Dejan Čabraja je postigao gol u 12. minuti susreta, da bi na 2:0 povisio Dražen Bagarić samo 16 minuta kasnije. Na odmor domaći odlaze sa tri gola prednosti, a gol je postigao Luka Begonja u 35. minuti susreta. U 67. minuti Josip Barišić je postigao novi gol za domaće, a u 82. minuti se u strijelce upisao i Stipe Jurić. Konačnih 6:0 postavio je Dražen Bagarić svojim drugim golom u 87. minuti susreta.

Koljić nastavio golgeterski niz

Radnik i Krupa remizirali su u Bijeljini odigravši 2:2. Domaće je u rano vdstvo doveo Irfan Hadžić u 8. minuti, a samo dvije minute kasnije Elvir Koljić je izjednačio na 1:1. Isti igrač je u ifnišu prvog poluvremena doveo svoj tim u vodstvo 1:2, da bi konačnih 2:2 postavio Dušan Martinović u 55. minuti susreta.

Novi poraz Mladosti

Mladost je poražena na domaćem terenu od ekipe Tuzla City-a rezultatom 1:0, a jedini gol na susretu postigao je Nikola Mitrović u 35. minuti susreta. Domaći tim je većim dijelom susreta dominirao, ali još uvijek nije postigao gol u novoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine. Da stvar bude gora po ekipu Nermina Šabića Nemanja Anđušić je pred sami kraj susreta nakon namjernog udaranja Šećerovića dobio direktan crveni karton.

Sarajevo slavilo na Tušnju

Bordo tim je pred 3.500 ljudi na Tušnju savladao Slobodu golom Krste Velkoskog iz 45. minute susreta. Na susretu u Tuzli dodijeljeno je čak šest žutim i jedan crveni karton.

Novi remi Zvijezde 09

Gošk i Zvijezda remizirali su odigravši 2:2. Goste je u vodstvo doveo Luka Asentić u 18. minuti susreta, da bi već u narednom napadu Mirsad Ramić domaćima donio poravnanje rezultata. Novi gol za goste postigao je Amer Osmanagić u 37. minuti susreta, da bi domaći preko Petra Raguža ''poravnali'' rezultat u 43. minuti susreta. U drugom poluvremenu tempo igre je znatno pao i susret je završen rezultatom 2:2.

Željo savladao Zrinjski

U derbi susretu trećeg kola Premijer lige BiH Željo je na Grbavici savladao Zrinjski rezultatom 2:0. Odović je za vrlo kratko vrijeme preporodio Plave sa Grbavice koji su u potpunosti nadigrali aktuelnog prvaka BiH. Sulejman Krpić je doveo domaće u vodstvo u 36. minuti susreta, a isti igrač je pet minuta kasnije sa penala pogodio za konačnih 2:0 i veliku pobjedu sarajevskog tima.