KakanjLive | Ponedjeljak, 22.07.2019. godine

Odbojkaši Kaknja korak do polufinala

23.03.2019. - U prvoj utakmici četvrtfinala Play-offa, odbojkaši Kaknja u Ugljeviku savladali Majevicu iz Lopara rezultatom 3:0 i bezbrižno dočekuju revanš i prolaz u polufinale

Majevica
U zanimljivoj i može se reći kvalitetnoj utakmici, bolji su bili izabranici trenera Aganovića.Sigurnom i taktički zrelom igrači Kaknja su za 20 minuta osvojili prvi set. U drugom setu bilo je dosta uzbuđenja, jer igrači Majevice, koje sklupe vodi bivši reprezentativac i nekadašnji prvotimac šampionske ekipe Kaknja Dalibor Mićić, pružili znatno jači otpor.Bio je dosta uzbuđenja, izmjena u vodstvu, da bi u završnici Aganovićevi puleni ovaj set dobili na poen razliku(24:26). Premda se to po onačnom ishodu (21:25) ne bi moglo zaključiti, treći set je također bio neizvjestan i trajao je punih 28 minuta.

-Doigravanje za prvaka smo započeli važnom gostujućom pobjedom i revanš dočekujemo s mnogo više optimizma. Majevica je pružila jednu od boljih partija, ali moji igrači su sigurnom igrom, bez većih oscilacija, zasluženo slavili, izjavio je za KakanjLive Almir Aganović, trener odbojkaša Kaknja.
Revanš se igra 29.marta u Kaknju,a eventualna treća utakmica dan kasnije također u Kaknju.

OK „Majevica“ – OK „Kakanj 78“ 0:3

Dvorana SŠC „Mihajlo Petrović-Alas“ u Ugljeviku. Gledalaca 200. Sudije: Edin Begović(Zenica) i Jovica Turanjanin(Ljubinje).Delegat:Nebojša Karadeglija (B.Luka) Utakmica ¼ finala Play off-a Premijer lige BiH. OK „Majevica“-OK „Kakanj 78“ 0:3, po setovima; 18:25, 24:26, 21:25.

OK „MAJEVICA“: Jovo Bijelović, Stevo Živković, Dejan Đurić,Danilo Poletan, Nikola Tomić, Blagoje Savić, Dalibor Radić, Milan Boršner. Trener:Dalibor Mićić.
OK“KAKANJ 78“: Nebojša Januzović, Marko Milovanović, Armin Šljivo, Adin Fazlić, Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić, Armin Vehab. Trener:Almir Aganović.