KakanjLive | Utorak, 21.05.2019. godine

Odbojkaši Kaknja na korak do finala

07.04.2019. - U prvoj utakmici polufinala Pley-offa za prvaka Bosne i Hercegovine,izabranici trenera Aganovića na gostovanju u Orašju savladali solidnu ekipu Domaljevca rezultatom 3:1 i potrebna im je još jedna domaća pobjeda za finale

OdbojkasiuOrajuOdbojkaši u Orašju, zadovoljni i radosni nakon pobjede

Odbojkaši Kaknja nastavili su dobrim igrama i sjajnim rezultatima u doigravanju za prvaka.Nakon što su sa dvije maksimalne pobjede eliminirali Majevicu u četvrtfinalu, izabranici trenera Aganovića izborili su važnu pobjedu u prvoj utakmici polufinala protiv neugodne ekipe Domaljevca, koja ih je jedina uz neprikosnovenu ekipu Mladosti, porazila u regularnom dijelu takmičenja.U jednoj zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici, koja je trajala 106 minuta, pobjeda je pripala boljoj i spremnijoj ekipi Kaknja. Svoju dominaciju igrači Kaknja su materijalizirali u prvom setu (25:22) i najavili pobjedu.Domaći su smogli snage da zaustave Kakanjce i drugi set riješe u svoju korist(25:21).Međutim, bilo je to sve što su igrači Domaljevca postigli u ovom meču, jer su izabranici trenera Aganovića u preostala dva seta identičnim rezultatom(25:23) stigli do velikog trijumfa i već sad se može reći da su na korak do finala.

Trener Almir Aganović nije krio svoje zadovoljstvo igrom i velikom pobjedom svog tima, koji je odradio sjajan posao.
-Bila je ovo očekivano teška utakmica. Moji igrači su pokazali snagu i karakter. Ostvarili smo sjajan posao u prvoj utakmici i ovim brejkom protiv solidne ekipe Domaljevca potrebna nam je vjoš jedna pobjeda na domaćem terenu za ulazak u finale, što smo na početku sezone zacrtali kao cilj, izjavio je trener odbojkaša Kaknja Almir Aganović.

HOK Domaljevac-OK „Kakanj 78“ 1:3
Sportska dvorana Školskog centra fra Martin Nedić u Orašju. Gledatelja 200.Sudije: Jasmin Husejnović(Sarajevo) i Slaviša Kuzmanović(Banja Luka).Delegat:Zoran Gavrić (Modriča).Prva utakmica polufinala Pley-offa za prvaka Bosne i Hercegovine. HOK“Domaljevac“-OK“Kakanj 78“ 1:3, po setovima; 22:25, 25:21, 23:25, 23:25.
HOK“DOMALJEVAC“: Josip Vojak, Luciano Krištić, Patrik Bekić, Milan Zoranović, Ivi Ivić, Filip Nedić, Marko Oršulić, Franjo Ivić, Stevo Ivanović, Nikola Lončar, Ljubomir Ivanović, Matej Ivić. Trener:Zlatko Ivić, pomoćni trener:Ivo Matić.
OK“KAKANJ 78“: Muhamed Begić, Nebojša Januzović, Marko Milovanović, Armin Šljivo, Edin Mehić, Adin Fazlić, Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Armin Vehab, Sejdin Mustafić.Trener: Almir Aganović.