KakanjLive | Četvrtak, 21.11.2019. godine

Odbojkaški derbi pripao Brčacima

02.03.2019. - Odbojkaši Kaknja i Mladosti odigrali su odličan meč u okviru sedamnaestog kola odbojkaške Premijer lige. Nakon velike borbe tim iz Brčkog je slavio rezultatom 3:1 i upisao novu pobjedu, sedamnaestu u nizu.

Nakon osam vezanih pobjeda odbojkaši Kaknja su poraženi i to u derbiju kola, od lidera Mladosti. Odbojkaši Kaknja su sjajno otvorili ovaj susret, a prvi set je pripao domaćoj ekipi rezultatom 25:20. U drugom setu su Kakanjci nastavili sa dobrom igrom i na tehničkom timeoutu imali šest poena prednosti, ali su gosti iz Brčkog pokazali zašto su najbolja ekipa u BiH u posljednjih nekoliko godina. Tim Branka Mišića je anulirao prednost domaćina u nastavku i na kraju dobio set na razliku rezultatom 27:29 za 32 minute igre.

U trećem setu ponovo izjednačena košarka. Kakanjci na tehničkom timoutu imaju minimalnu prednost. Poen za poen se igralo i u nastavku, a na kraju trećeg seta su gosti imali više sreće i slavili sa 24:26 za vodstvo od 2:1.

U trećem setu igra Kaknja se u potpunosti raspala, a odbojkaši Mladosti su slavili sa 15:25 za konačnih 1:3 u ovom susretu i sedamnaestu pobjedu u sezoni.

-Utakmica rezultatski i nije bila toliko važna koliko u mjeri da možemo vidjeti gdje smo trenutno i koliko možemo parirati ekipi Mladosti. Prvi set smo odlično odigrali. U drugom nismo imali ni sreće jer da smo slavili utakmica bi bila sigurno neizvjesnija. Suvišno je i pričati o kvaliteti ekipe Mladosti koja se znala vratiti nakon rezultatskog deficita. Pokazali su zašto su najbolji u državi i ja im čestitam na pobjedi, rekao je nakon susreta trener ekipe Kaknja Almir Aganović.

Brčanska Mladost sada ima 11 bodova prednosti u odnosu na Kakanjce koji su na drugoj poziciji. U posljednjem kolu regularnog toka prvenstva Kakanj će na gostovanje u Modriču, dok će Mladost ugostiti Jedinstvo.

OK KAKANJ 78 – OK MLADOST 1:3 (25:20, 27:29, 24:26, 15:25)