KakanjLive | Srijeda, 24.07.2019. godine

Odluka o prvaku u narednom kolu

14.05.2019. - Sarajevo odgodilo slavlje za naredno kolo. Bordo tim je poražen u Banovićima od ekipe Tuzla City koja je ovom pobjedom izborila opstanak. Mladost je pred domaćom publikom savladala Široki Brijeg. Krupa je slavila u Tuzli, ali se ipak oprostila od Premijer lige BiH.

Krupa slavila na Tušnju

Ovo kolo donijelo je čak 33 žuta i dva crvena kartona. Napadači u 31. kolu nisu bili pretjreano raspoloženi, a postignuto je svega 10 golova, odnosno 1.66 po meču. Susrete je posmatralo 6.100 navijača, a najviše je bilo u Banovićima gdje su igrali Tuzla City i Sarajevo. Najmanje gledalaca je bilo u Ugljeviku, tek 100 na utakmici između Zvijezde i Goška.

Pirova pobjeda Krupe u Tuzli

Ekipa Krupe je u borbi za opstanak savaldala Slobodu na Tušnju rezultatom 2:1. Marko Brtan je u osmoj minuti doveo ekipu sa Vrbasa u vodstvo, a domaći su odgovorili preko Ivana Barabana u 34. minuti i na odmor se otišlo sa nerješenim rezultatom (1:1). Nastavak je donio mnogo bolju igru gostiju, a za pobjedu Krupe pogodio je Slobodan Milanović u 59. minuti susreta. Iako su slavili na Tušnju nogometaši Krupe naredne sezone neće igrati Premijer ligu BiH jer je Tuzla u Banovićima savladala Sarajevo i izborila opstanak u Premijer ligi, pa će Krupa uz Gošk od naredne sezone igrati u nižem rangu takmičenja.

DSC07539

Guzina ponovo junak Mladosti

Dobojska Mladost je pred domaćom publikom savladala Široki Brijeg rezultatom 1:0. Gol odluke pao je u petoj minuti susreta, a strijelac je bio Gedeon Guzina nakon sjajne akcije Welbecka i Boje. Tokom svih 90. minuta susreta ekipa Elvedina Beganovića je dominirala, a koliko je ekipa Mladosti bila bolja u ovom duelu govori podatak da su gosti samo u jednom narvatu ozbiljnije zaprijetili golu Emila Velića.

Željo

Željo prekinuo odlični niz Radnika

Golom Asima Zeca iz osme minute Željezničar je savladao Radnik na gostovanju u Bijeljini i tako prekinuo sjajni niz Bijeljinaca koji su prethodno odigrali dvanaest susreta bez poraza. Ovom pobjedeom Plavi sa Grbavice su se učvrstili na četvrtoj poziciji sa 47 osvojenih bodova.

Zrinjski slavio u Zenici

Nakon visokog poraza od Sarajeva, zenički Čelik je pretrpio i drugi poraz u nizu. Bolji od ekipe Čelika na Bilinom polju bio je mostarski Zrinjski, a Plemići su slavili autogolom Almira Ćubare iz 61. minute susreta. Pobjeda Mostaraca u Zenici donijela je dodatna uzbuđenja u posljednja dva kola Premijer lige jer je sada ekipa Blaža Sliškovića na tri boda zaostatka za liderom, Sarajevom.

Pobjeda Tuzle City za opstanak u ligi

Ekipa Tuzla City-a osvojila je zlata vrijedna tri boda na stadionu u Banovićima protiv lidera, Sarajeva. Tim Tuzle slavio je rezultatom 1:0, a gol odluke pao je u 60. minuti susreta kada je Mirsad Hasanović na radost navijača iz Tuzle pogodio mrežu bordo tima i donio svom timu pobjedu vrijednu opstanka u premijerligaškom društvu.

Golom u 98. minuti Zvijezda izborila opstanak

Zvijezda iz etno sela Stanišići savladala je otpisani Gošk na domaćem terenu (2:1) i izborila opstanak u bh. eliti. Ipak nije sve tako dobro krenulo po tim iz Bijeljine. Emrah Hasanhodžić je pogodio za Gošk u 56. minuti, a nakon samo devet minuta Zvijezda je izjednačila preko Predraga Zekanovića. Na pobjedu je domaći tim čekao sve do osme minute sudijske nadoknade, a za veliko slavlje domaćih navijača pogodio je Selmir Mahmutović.