KakanjLive | Nedjelja, 18.11.2018. godine

OKI Kakanj osvojio bodove u Kalesiji

05.11.2018. - Nakon dva poraza od 3:2, i jedne pobjede rezultatom 3:2, Kakanjci uzeli puni plijen u Kalesiji i sad na svom kontu imaju sedam bodova

okikakaknj18

Prvi set Kakanjci otvaraju vodstvom od 0:2, da bi prvi tehnički tajm aut završio vodstvom OKI Kalesija sa 8:7. Do rezultata 9:8 i dalje se igralo poen za poen, kada domaćini drugi tehnički završavaju vodstvom 16:12. Kod rezultata 20:15, odbojkaši OKI Kakanj se bude i prave seriju od 0:5 te dolaze do izjednačenja 20:20, i set uvode u neizvjesnost. Gledala se neizvjesna završnica u kojoj smo vidjeli četri izjednačenja 21:21; 23:23; 24:24; 25;25,d a bi kod rezultat 26:25 možda jedini teški previd odličnog sudijskog dvojca Begović-Huremović, donio diskutabilnu odluku i prednost u setovima za domaćina od 1:0 rezultatom 27:25.

Drugi set domaćin OKI Kalesija konstantno vodi dva tri poena razlike, do poravnanja od 12:12, kada OKI Kakanj preuzima inicijativu i bukvalno se igra poen za poen do rezultata 19:20 ,i to je sve što su domaćini mogli do završnice, jer je rezultat na kraju drugog seta glasio 19:25 za kakanjce.

Treći set je bio i najuzbudljiviji i donio je punu borbenost oba aktera. Smjenivala su se vodstva čas jedne, čas druge ekipe. Nakon 21:22 za OKI Kakanj, bilježimo rezultatksu neizvjesnost 22:22, potom 22:23, 23:23 da bi kakanjski odbojkaši uz veću spretnost dobili i ovaj set 23:25 i poveli u meču 1:2.

Četvrti set potpuno identičan trećem. Kad se pomislilo da se uzbuđenja iz trećeg seta ne mogu ponoviti, uslijedila je prava odbojkaška drama. Rezultat je bio uglavnom jedan poen razlike.Dva poena razlike zabilježena su kod rezultata 12:10 i 19:21. Ponovno poravnanje je na 22:22; 23:23 i 24:24, da bi igrači OKI Kakanj 92, sačuvali mirnoću, koja im je na kraju donijela prednost od 24:26 i zasluženu pobjedu na vrućem terenu u Kalesiji.

Danas smo vidjeli pravi odbojkaški sportski naboj, borbu dvije ekipe koje su imale imperativ pobjede. Rezultat je sem završnice drugog seta bio konstantno u egalu. Sudije na današnjoj utakmici su bile na nivou teške  i rezultatski neizvjesne utakmice. Moji odbojkaši su željeli više pobjedu, i zalaganje im se isplatilo, mada je bilo jako teško i psihički, a i fizički, nakon iscrpljujućeg putovanja, ranog polaska iz Kaknja, uz odrađenu treću smjenu dvojice prvotimaca. U svakom slučaju kapa dole, momcima.Čeka nas  već u četvrtak utakmica sa Igmanom, koji je jako dobro otvorio ovu polusezonu i sigurno to neće biti lagana utakmica. Ali ovaj trud i tri boda iz Kalesije biće tek zlatna vrijedna ako uspijemo dobiti razigranog Igmana iz Hadžića, izjavio je trener OKI Kakanj 92 Hajrudin Zekić.

OKI Kalesija-OKI Kakanj 92  1:3
(27:25; 19:25; 23:25; 24:26)

Prvenstvena utakmice u sjedećoj odbojci. Gledalaca 50. Sudije Edin Begović  iz Zenice i Damir Huremović iz Banovića.

OKI Kalesija: Bašić Abdulah,Ramić Sejfudin,Hasanović Zuhdija,Smajić Ferid,Alić Rijad,Hasanović Vehid, Subašić Sead, Avdić Omer, trener Asim Muratbegović.

OKI Kakanj 92:Jasmin Haračić, Mukades Trako, Nermin Plasto, Emir Zečević, Hariz Dautbašić, Samir Mehinović, Ševko Imamović, Abdel Fazlić, Almin Mašić, Malik Brkić, Elvedin Beganovič, trener Hajrudin Zekić.