KakanjLive | Nedjelja, 19.05.2019. godine

OKI Kakanj poražen od lidera prvenstva

01.04.2019. - U X kolu prve lige BiH u sjedećoj odbojci igrali su domaći OKI Kakanj92 i lider na prvenstvenoj ljestvici IOK Zavidovići iz Zavidovića. Utakmica dva stara rivala, završila je pobjedom gostiju iz Zavidovića rezultatom 1:3

okitim

Prvi set IOK Zavidovići otvara vodstvom od 0:3, da bi OKI Kakanj nakon poravnanja od 5:5 i poveo rezultatom 6:5. Nakon tehničkog tajmauta gdje su gosti vodili sa 6:8, gledala se ravnopravna borba, do rezultata 13:13. Gosti na drugom tehničkom imaju prednost od 13:16 i domaćinima dozvoljavaju samo četri poena do kraja seta i trijumfuju rezultatom 17:25

Drugi set OKI Kakanj otvara vodstvom od 3:0, a na prvom tehničkom je već 8:2. Ipak gosti poravnavaju na 10:10 i dovode set u neizvjesnost što pokazuju i brojna izjednačenja 11:11,13:13,14:14,16:16 i 17:17,18:18, kada domaći prelaze u vodstvo 20:18 i drže dva razlike do rezultata 22:20, kada gostima nisu mogli priuštiti ni jedan poen i set se završava 25:20 za domaće.

Treći set je odigran u obostranim oscilacijama. Prvo dobru igru krunišu gosti i vode na drugom tehničkom tajmautu 8:16, kada izabranici trenera Zekića prave 6:0 i približavaju se na 14:16. Kakanjci drže priključak do 17:19, kada sa tri servis greške, jednom greškom na mreži i lošim prijemom koji je prošao kroz ruke. gube set sa 19:25.

U četvrtom setu domaći pokušavaju da se vrate, ali ambiciozni Zavidovćani, predvođeni Bečićem i Husićem nakon vodstva od 4:8 na prvom tehničkom, stižu i na 10:16. Kada je izgledalo da će brzo i kraj meča, nakon tehničkog tajm auta gledamo drugo lice kakanjskih odbojkaša, koji stižu na 19:23, potom 22:24 i 23:24, ali stalno stizanje razlike umanjilo je koncentraciju u završnici i gosti odlaze iz Kaknja sa pobjedom od 1:3.

Bila je ovo jako kvalitetna utakmica, gdje se vidjelo mnogo preokreta, veliki broj nerješenih rezultata, posebno u drugom setu. Nešto slabiju igru pružili smo u prvom setu, vratili smo se u drugom. U trećem smo stizali rezultat, kao i u četvrtom što je na kraju rezultiralo sa problemima u koncentraciji, posebno na kraju trećeg seta, gdje smo napravili pet grešaka u završnici seta, a u četvrtom setu pri rezultatu 23:24 lopta pada između dva igrača. Sve je to sport, kad izuzmemo pomenute greške nemam prava da se ljutim na zalaganje mojih igrača,čestitam akterima i jedne i druge ekipe na fer igri i ponašanju, a ekipi iz Zavidovića sretan nastavak i povratak u Premier ligu“, rekao je trener domaćih Hajrudin Zekić.