KakanjLive | Utorak, 21.05.2019. godine

Partizan u finišu slomio otpor Mladosti

07.02.2019. - U posljednjem meču na pripremama u Antaliji, nogometaši Mladosti poraženi od beogradskog Partizana rezultatom 2:0, golovima Rikarda Gomeša u 75.iz penala i Svetozara Markovića u 85.minuti

Bila je ovo generalna proba Crno-belih pred početak proljećnog dijela sezone u kojoj su izabranici trenera Zorana Mirkovića teškom mukom savladali čvrstu momčad Mladosti.
Susret je odigran na veoma teškom terenu jer je tokom cijele utakmice padala jaka kiša, što je sigurno utjecalo na kvalitet prikazane igre, koji je bio ispod očekivanja, pogotovo kad je riječ o igračima Partizana, koji su potpuno razočarali.

Treneri Adnan Zildžović i Zoran Mirković na teren su izveli najbolje postave. U prvom dijelu, prilike za Mladost nisu iskoristili Nemanja Anđušić i Bahrudin Atajić, dok napadači Partizana skoro da nisu ozbiljnije zaprijetili golmanu Veliću.

U 39. minuti Nemanja Nikolić grubo je startovao na kapitena Mladosti Isakovića i ukrajinski sudija je opravdano isključio mladog napadača Partizana, kojeg je po dogovoru predstavnika klubova zamijenio mladi Armin Đerlek, dok je umjesto ozlijeđenog Isakovića u igru ušao Asani.

Početak drugog poluvremena donio je nešto više živosti, ali bez većih uzbuđenja. U 64. minuti Partizan je preko bh.reprezentativca Gorana Zakarića ozbiljnije ugrozio golmana Velića, ali promjene rezultata nije bilo. Deset minuta kasnije ponovo je na sceni bio Goran Zakarić, kojeg je na nedozvoljen način zaustavio Asani i sudija je dosudio penal. Rikardo Gomez bio je siguran egzekutor najstrožije kazne.

Mladost je priliku za izjednačenje imala u 81.minuti, ali je Stojković udarac Guzine izbacio u korner. Kazna je uslijedila pet minuta kasnije. Poslije kornera s lijeve strane, u gužvi pred golom Velića najprisebniji je bio štoper Svetozar Marković i postavio konačnih 2:0 za Partizan. U 87.minuti zbog drugog žutog kartona isključen je napadač Rikardo Gomez i Partizan je kraj susreta dočekao sa deset igrača.

Bila je ovo tek druga pobjeda Partizana u pet odigranih utakmica u Antaliji, čije vodstvo ne može biti zadovoljno igrama i rezultatima na pripremama u Turskoj, što je komentator TV Partizan ponovio više puta i istakao da Crno-beli nisu nikad bili slabiji i neefikasniji!
Igra koju su izabranici trenera Zildžovića pružili protiv renomiranog Partizana može dobiti prolaznu ocjenu, bez obzira na dva primljena gola u samom finišu meča. Mladost je bila dostojan protivnik, u pojedinim intervalima igre djelovala sigurnije i homogenije, ali bez izrazitih prilika jer je odbrana Partizana na čelu sa golmanom Stojkovićem bila na visini zadatka.

S obzirom da su na četiri odigrane utakmice u Antaliji (Senica iz Slovačke 0:0, Akademija Pandev 0:1, Wacker Innsbruck 1:0 Gedeon i Partizan 0:2), postigli samo jedan gol, trener Adnan Zildžović sigurno ne može biti zadovoljan realizacijom i u narednih desetak dana do premijerne utakmice protiv GOŠK-a u Doboju mora pronaći rješenje za veću efikasnost.

Mladost (DK) – Partizan (Beograd) 0:2 (0:0)

Teren hotela Sysesi.Gledalaca 50. Glavni sudija: Jaroslav Kozik, pomoćnici: Aleks Kordijko i Romanov Vitalij (svi iz Ukrajine).
Strijelci: 0:1 Rikardo Gomez (75.iz penala), 0:2 Svetozar Marković (87).

Žuti kartoni: Asani i Burak(Mladost), Nikolić, Marković, Rikardo Gomeš(Partizan).

Crveni kartoni: Nemanja Nikolić (dva žuta) 39. i Rikardo Gomeš (dva žuta) u 88. minuti.

MLADOST(DK): Emil Velić, Nemanja Nikolić, Bojan Marković, Aladin Isaković/od 40.Đelilj Asani), Kenan Horić (od 46.Ayyildiz Berat), Maseko Welbekm, Petar Bojo (od 46.Gedeon Guzina), Bahrudin Atajić (od 57. Kenan Muslimović), Filip Arežina, Nemanja Anđušić (od 83.Nemanja Dragutinović), Matijas Fanimo. Trener: Adnan Zildžović.
PARTIZAN(Beograd): Vladimir Stojković, Nemanja R.Miletić, Nemanja G.Miletić, Mark Valiente, Svetozar Marković, Nebojša Kosović (od 69. Dejan Gergijević), Saša Zdjelar, Goran Zakarić, Filip Stevanović (od 59. Aleksandar Šćekić), Nemanja Nikolić (od 40. Armin Đerlek), Rikardo Gomeš. Trener: Zoran Mirković.