KakanjLive | Petak, 22.11.2019. godine

Petarda Rudara nakon velikog preokreta

13.10.2019. - Gosti iz Gračanice bili dva puta u vodstvu, a Zeleno-crni s četiri gola u finišu stigli do velikog preokreta i uvjerljive pobjede

Susret je počeo šansom Cane u 2. minuti i sjajnom odbranom Divkovića. Domaći su permanentno napadali, ali bez pravih prilika, izuzev one Fahrudina Kovača iz 35. minute kada je s peterca pogodio prečku. Kazna je uslijedila sa dvije minute kasnije, poslije dobro izvedenog kornera i pravovremene reakcije Muzafera Ivkovića koji glavom pogađa mrežu Bekana za 0:1. U 42. minuti iskusni Kosta Bajić uspijeva se osloboditi Goralije i Ajanovića i sa 30-tak metara šutira pored isatrčalog Bekana i desne stative. Rudar u prvoj minuti sudačke nadoknade preko Hrelje uspijeva izjednačiti. Asistent je bio rastrčani kapiten Belmin Kobilica.

Baš kao i na početku prvog, Zeleno-crni već u otvaranju drugog poluvremena imaju kolosalnu šansu. Hrelja je centrirao a mlađi Kovač glavom pogodio Divkovića. Rudar je pojačao pritisak, ali se gosti znalački brane. U 58. minuti sudija Martinović prekršaj Bečaka u kaznenom prostoru okarakterisao je nedozvoljenim i dosudio penal za goste. Kosta Bajić je uspio savladati Bekana, premda ga je golman Rudara pročitao i umalo odbranio njegov udarac.

Samo tri minute kasnije gosti ostaju s igračem manje jer je Muzafer Ivković za dvije minute dva puta javno opomenut i zaradio isključenje. Trener Mehanović za kratko vrijeme vrši sve tri izmjene i sve karte baca na napad. Velika ofanziva urodila je plodom u 75. minuti kada je Adilović nepropisno zasustavio Zukića i Martinović po drugi put svira kazneni udarac. Šut Kobilice Divković odbija do Hadžića koji glavom pronalazi Kobilicu kojem nije bilo teško da s pet metara zatrese mrežu i izjednači rezultat.

Uslijedila je prava ofanziva pojačanog Rudarevog napada i bilo je pitanje kada će fenomenalni Divković po treći put biti matiran. Nakon sjajnih odbrana golman gostiju kapitulira u 79.minuti. Strijelac je bio Hadžić na asistenciju F. Kovač. Hadžić je u prvoj od pet minuta sudijske nadoknade postigao još jedan pogodak a uvjerljivu pobjedu potvrdio Mirza Kovač u posljednjim trenucima ove zanimljive utakmice.

Premda su gosti dva puta bili u vodstvo, Zeleno-crni se nisu predali, pokazali su karakter i za samo 19 minuta (14+5) postigli četiri gola, a da na golu Bratstva nije bio raspoloženi Divković gosti bi pretrpjeli pravu katastrofu.

Rudar - Bratstvo 5:2

Stadion Rudara. Gledatelja 400.Glavni sudija: Josip Martinović iz Čapljine. Pomoćnici; Ivo Maglica(Livno) i Adnan Arfadžan(Jablanica). Četvrti sudija Dario Karačić iz Čitluka.Posmatrač suđenja:Ermin Halilagić iz Sarajeva. Delegat utakmice Blaženko Dodig iz Ljubuškog.

Strijelci:0:1 Ivković(38), 1:1 Hrelja (45+1), 1:2 Bajić (59 iz penala), 2:2 Kobilica(76), 3:2 Hadžić(79), 4:2 Hadžić(90+1), 5:2 M.Kovač(90+5).

Žuti kartoni: Hrelja (Rudar), Alihodžić, Sejdić, Mućinović i Adilović (Bratstvo).

Crveni karton: Muzafer Ivković (Bratstvo u 62.minuti zbog dva žuta kartona).

RUDAR: Amir Bekan, Damir Bećak (od 65.Tarik Zukić), Gabrijel Popović (od 64.Nermin Hadžić) Ermin Ajanović(od 70. Adi Bešić), Omer Musić, Adis Goralija, Denis Cana, Belmin Kobilica, Adnan Hrelja, Fahrudin Kovač, Mirza Kovač. Trener: Bećir Mehanović.

BRATSTVO: Tino Divković, Milorad Mićunović, Edin Šuša, Adnan Alihodžić, Muzafer Ivković, Tarik Adilović, Maid Jaganjac, Faris Sejdić, Edin Salkić, Stefan Stojanov (od 71.Vahid Kahrimanović), Kosta Bajić (od 75.Nudžeim Imamović). Trener:Nikola Nikić.