KakanjLive | Nedjelja, 19.05.2019. godine

Poraz odbojkašica Kaknja u tajbreku od Orašja

27.01.2019. - U susretu 10. kola prvenstva Superlige Federacije BiH izabranice trenera Saliha Fazlića u dvorani KSC u Kaknju poražene u tajbreku rezultatom 3:2 (25:12, 25:27, 23:25, 25:23, 25:17)

Odbojkašice Kaknja drugi dio prvenstvene sezone otvorile su domaćim porazom od igračica Orašja, koje su se identičnim rezultatom revanširale za jesenji poraz u Orašju.

Domaće igračice su bolje otvorile meč i prvi set riješile u svoju korist s uvjerljivih 25:12. Iako oslabljene neigranjem Eme Zukić, koja je pronašla inozemni angažman na Islandu,te Edvine Imamović(fakultetske obaveze) i ozlijeđene Amne Neimarlija, igračice Kaknja ovaj set su odigrale odlično i najavile pobjedu.

Gošće su uspjele drugi set riješiti u svoju korist poen razlikom i stići do izjednačenja. Bio je to buran i krajnje neizvjestan set, što se može zaključiti i po njegovom ishodu(25:27).Skoro ista slika bila je i utrećem setu, kojeg su igračice Orašja također dobile na poen razliku(23:25).

Igračice trenera Saliha Fazlića u četvrtom setu preuzimaju kontrolu nad igrom,, djeluju veoma sigurno, atraktivno i gošćama prepuštaju samo 13 poena i meč dovode do tajbreka. U petom setu dolazi do velikog preokreta. Igračice Kaknja bile su pred pobjedom, imale vodstvo 14:10,ali su neočekivano pale i od gotovine napravile veresiju! Serijom 7:1 gošće stižu do dva poena prednosti(15:17) i dva boda.

-Platili smo danak neiskustvu. Bili smo blizu pobjede, ali smo je, može se reći, poklonili gošćama.Osvojili smo 19 poena više,ali ni to nije bilo dovoljno da slavimo jer smo imali previše oscilacija.Osjetilo se odsustvo iskusne  Eme Zukić, kao i  Edvine Imamović i Amne Neimarlije,što se odrazilo na padove u  igri i konačan rezultat.Na poziciji libera igrala je Hana Čaluk koja nam se priključila tek prije dvije sedmice.Poraz mi je teško pao, ali neće nas pokolebati i ja očekujem da ćemo već u sljedeećem kolu na gostovanju u Maglaju pružiti bolju igru,istakao je trener odbojkašica Kaknja Salih Fazlić.

Utakmicu ŽOK Kakanj-Orašje vodio je sudački par Bakir Pojskić(Zenica)-Melisa Mioč(Kakanj), dok je dužnost delegata obavio Zeničanin Ruždija Radončić.