KakanjLive | Srijeda, 26.06.2019. godine

Poraz Rudara na Otoci

25.05.2019. - Iako su nastupili u oslabljenom sastavu, Zeleno-crni su pružili jak otpor favoriziranom Olimpiku, ali su poklekli u drugom poluvremenu i pretrpjeli poraz

olimpik18pobjeda
Početak susreta nagovijestio je dobru i efikasnu utakmicu. Domaći su do vodstva stigli već u 5.minuti golom Stojanovića. Tri minute kasnije izlazi pred Bandovića,koji padom u noge spašava izjednačenje. Međutim, već u sljedećem napadu mladi Sedad Subašić uspijeva savladati iskusnog Bandovića i poravnati rezultat. Samo tri minute kasnije, nova kolosalna šansa Rudara.U 14..minuti Mirza Šubo pogađa stativu. U 31.minuti Zajko Zeba izlazi pred Bekana, koji brani udarac i spašava svoj tim. Bio je to period otvorene igre u kojoj su igrači Rudara bili potpuno ravnopravan protivnik.

U poluvremenu trener Olimpika Selimović osvježava napad. Šansu su dobili Mile Pehar i Amer Hiroš, koji su pojačali tempo „Vukova“. U 64.minuti domaći stižu do vodstva. Nakon centaršuta Zajka Zebe u šesnaestercu Rudara najprisebniji je bio štoper Emir Jusića, koji glavom loptu šalje iza leđa Bekana za 2:1. Zeleno-crni su imali dvije kolosalne šanse za izjednačenje.Oba puta je Mirza Kovač izlazio sam pred Bandovića,ali nije bio dovoljno koncetriran i šanse su otišle u nepovrat. Kazna je stigla u 84. minuti kada je Bajro Spahić u gužvi pred svojim golom nespretno reagirao i postigao autogol za konačnih 3:1.

Bez obzira što su nastupili bez kažnjenih Musića i Kobilice,te ozlijeđenih Cane i Hrelje, Zeleno-crni su ostavili solidan utisak i uz malo više sportske sreće mogli stići do jednog boda.
-U najmanju ruku, bili smo ravnopravan protivnik. Čak smo imali izrazitije prilike i zaista pravo je čudo šta su propustili realizirati Šubo i Mirza Kovač. Zaslužili smo bar jedan bod.Ne mogu ništa zamjeriti svojim igračima, dali su maksimum, ali to nije bilo dovoljno jer su domaći bili s(p)retniji i na kraju došli do pobjede koja im ništa ne znači,a mi ćemo bodove spasa tražiti u posljednjem kolu protiv Zvijezde u Kaknju, rekao je po završetku susreta na Otoci trener Rudara Bećir Mehanović.

Olimpik-Rudar 3:1

Stadion Otoka u Sarajevu. Gledatelja 150. Glavi sudija : Mahir Mehmedičević iz Gradačca. Pomoćni suci ; Mirza Čejvanović iz Tuzle i Admir Hadžavdić iz Goražda. Četvrti sudija Edin Mujkić(Doboj Istok). Posmatrač suđenja Alija Lizde iz Mostara. Delegat utakmice Blaženko Dodig iz Ljubuškog.
Strijelci:1:0 Danijel Stojanović (5.), 1:1 Sedad Subašić (11), 2:1 Emir Jusić (64.), 3:1 Bajro Spahić (autogol 84.)
Žuti kartoni:Stojanović, Hiroš i Osmanović(Olimpik).

OLIMPIK:Dejan Bandović(od 76.Adnan Hadžić), Đoko Milović, Emir Jusić, Adnan Osmanović, Milan Muminović, Meldin Jusufi(od 46.Mile Pehar), Amar Beširević, Danijel Stojanović, Zajko Zeba, Amer Drljević (od 46.Amer Hiroš), Dalibor Pandža. Trener:Esad Selimović.
RUDAR: Amir Bekan, Muris Filan(od 87.Damir Bećak), Belmin Čehajić(od 90.Malik Gačić), Admir Fočo(od 78.Mustafa Mušija), Adis Goralija, Fadil Čizmić, Sedad Subašić, Fahrudin Kovač, Bajro Spahić, Mirza Kovač, Mirza Šubo. Trener:Bećir Mehanović.