KakanjLive | Petak, 20.09.2019. godine

Prvi gostujući poraz Mladosti

24.08.2019. - Sa tri gola veterana Velibora Đurića, fudbaleri Radnika uvjerljivo savladali oslabljenu ekipu Mladosti, koja je tokom cijele utakmice bila u inferiornom položaju

doboj_stadion_slika

Oslabljeni neigranjem kapitena Aladina Isakovića, Nemanje Nikolića i Matiasa Fanima, igrači Mladosti nisu mogli pružiti jači otpor razigranoj ekipi Radnika, koja je u ovu utakmicu ušla pod imperativom pobjede. Domaći su od prvog zvižduka suca Matea Muse krenuli ofanzivno i već u prvih desetak minuta tri puta ozbiljnije zaprijetili golmanu Bukviću. U 9.minuti Maksimović nije iskoristiio zicer,a samo minut kasnije udarac Radovića fenomenalno brani golman Semir Bukvić. U 13. minuti ofanzivni Radović pogađa prečku i nagovještava još jači tempo svog tima. U 16.minuti domaći stižu do vodstva. Nakon lijepe akcije i nespretne intervencije Horića, Velibor Đurić iz neposredne blizine matira nemoćnog Bukvića. U 26.minuti u šansi je bio Mahir Karić, ali je njegov udarac izblokirao Anes Vehab i spriječio siguran pogodak. Od 34.minute Mladost je ostala s igračem manje jer je sudija Musa iz igre isključio Šerifa Hasića, koji je kao posljedni igrač odbrane na nepropisan način zaustavio Demira Pecu i dobio direktan crveni karton.

Domaći su i nastavku bili superiorniji, češće opsijedali gol Bukvića i bilo je samo pitanje vremena kada će udvostručiti vodstvo. U 66.minuti na scenu stupa kapiten Radnika Velibor Đurić, koji na asistenciju Radovića s ivice šesnaesterca postiže svoj drugi pogodak.U 74.minuti Maksimović je izašao sam pred Bukvića, ali je golman Mladosti uspio odbraniti njegov udarac. Šest minuta kasnije Bukvić je po treći put kapitulirao. Sjajnu akciju domaćeg tima završio je kapiten Velibor Đurić, koji desnom nogom gađa i pogađa malu mrežicu Bukvićevog gola za konačnih 3:0. Bio je ovo prvi het-trik tridesetsedmogodišnjeg Velibora Đurića u njegovih 321.odigranoj premijerligaškoj utakmici, po čemu drži rekord. Njemu pripadaju najveće zasluge za trijumf Radnika, kojem je ovo tek druga ovosezonska pobjeda.

Bio je ovo prvi gostujući poraz igrača Mladosti, koji su bili u podređenom položaju tokom cijele utakmice, što pokazuje i podatak da su tek u 56.minuti preko Mujarića uputili prvi i jedini udarac u okvir Bilobrkovog gola!

Trener Beganović nije zadovoljan igrom svog tima koji nije bio ni sjena s prethodna tri gostovanja na kojima su osvojili pet bodova.

-Imali smo teškog protivnika, koji je diktirao jak tempo koji moji igrači nisu mogli izdržati.Nedostajala su nam tri standardna igrača, rano smo ostali i bez isključenog Hasića , ali to nema opravdanja što nismo bili agresivni i više trčali. Igrači Radnika bili su više raspoloženi, zasluženo su pobijedili i ja im čestitam, izjavio je po završetku utakmice uvijek objektivni trener Mladosti Elvedin Beganović.

Radnik – Mladost (DK) 3:0

Gradski stadion u Bijeljini. Gledalaca 300. Glavni sudija Mateo Musa (Čitluk). Pomoćni suci: Jure Musa (Čitluk) i Marko Perić (Mostar). Četvrti sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg). Posmatrač suđenja: Sead Kulović (Sarajevo). Delegat utakmice:Suvad Alibašić (Sarajevo).

Strijelci:1:0 Đurić (16.), 2:0 Đurić (66.), 3:0 Đurić(80)

Žuti kartoni:Bahrudin Atajić (Mladost u 87.minuti).

Crveni karton: Šerif Hasić (Mladost -35.minuta)

RADNIK: Luka Bilobrk, Aleksandar Vasić, Slaviša Radović, Miloš Simonović, Ivan Šuber, Nikola Popara, Nedim Mekić (od 73.Pavle Sušić), Velibor Đurić (od 81.Seid Zukić), Dejan Maksimović, Mahir Karić (od 74. Vladimir Bradonjić), Demir Peco. Trener: Mladen Žižović.

MLADOST(DK): Semir Bukvić,Anes Vehab(od 72.Semir Smajlagić), Branko Bajić, Ivan Dujmović, Šerif Hasić,Kenan Horić, Amer Hiroš, Edin Biber, Anes Vazda(od 62.Bahrudin Atajić) Mario Crnički, Arnel Delić(od 55. Kemal Mujarić). Trener: Elvedin Beganović.