KakanjLive | Ponedjeljak, 21.10.2019. godine

Rudar deklasirao Čelik i izborio osminu finala Kupa BiH

18.09.2019. - Sjajnom igrom Zeleno-crni očitali lekciju „šarenom“ sastavu Čelika i s uvjerljivih 3:0 izborili plasman u osminu finala Kupa Bosne i Hercegovine

Bila je ovo šesta uzastopna pobjeda Mehanovićevog sastava, koji iz utakmice u utakmicu djeluje sve bolje i bilježi uspjeha na dva fronta; prvenstvu i Kupu. Pobodonosno seriju Zeleno-crni su nastavili protiv zeničkog premijerligaša, koji se brojnoj publici u Kaknju predstavio u blijedom izdanju. Istina, trener Babić je izveo kombinirani sastav,ali bez i jednog mladog igrača iz vlastitih redova, što je poražavajući podatak! Bećir Mehanović nije mogao računati na „rovite“ Denisa Canu i Faruka Gačana,umjest kojeg je napoziciji štopera zaigrao donedavni kadet, sedamnaestogodišnji Ermin Ajanović, koji je u debiju u prvom timu postigao svoj prvijenac i dva puta s gol-crte spašavao golmana Bekana, i uz fenomenalnog kapitena Belmina Kobilicu bio prvo ime ovog susreta.

Prvo uzbuđenje i pravu priliku imao je Fahrudin Kovač u 11.minuti kojeg je proigrao njeg stari brat Mirza, ali je Nurković uspio odbraniti udarac. Drugu zreli priliku domaći uspijevaju pretvoriti u vodstvo.Bila je sjajna akcija Hrelje i Kobilice, koji lobom prebacuje odbranu gostiju i pronalazi mlađeg Kovača, koji također na jedan volšeban način uspijeva loptu prebaciti preko Nurkovića i zatresti mrežu. U 44.minuti Dedić je bio u sjajnoj prilici da izjednačirezultat, ali je mladi Ajanović loptu izbacio sa gol-crte i spasio siguran pogodak.

Zeničani su bolje otvorili drugi dio igre, imali veći posjed, češće bili pred golom Bekana, ali do promjene rezultata nije došlo.U periodu najveće premoći Čelika, Zeleno-crni uspijevaju udvostručiti rezultat. Hrelja je iz slobodnog udarca loptu ubacio pred gol Nurkovića, u velikoj gužvi bio je najprisebniji najmlađi akter ovog meča, 17-godišnji Ermin Ajanović koji umaniru iskusnog strijelca loptu šalje u donji lijevi ugao.Mladi Ajanović se iskazao i u 76.minuti kada je po drugi put na ovoj utakmici s gol-crte izbacio loptu koja je već bila prešla golmana Bekana i išla u prazna vrata. Svoju dobru igru Rudar kruniše još jednim pogotkom u sudačkoj nadoknadi.Asistent je bio marljivi i nezadrživi Mirza Kovač,a strijelac mladi Adi Bešić, koji je u samo sedam minuta ranije zamijenio kapitena Belmina Kobilicu, bez dvojbe, igrača utakmice, kojeg je pri izlasku s terena publika nagradila frenetičnim aplauzom.

010Igrači Rudara zasluženo su slavili i izborili prolaz u osminu finalu Kupa BiH i na dobrom su putu da ponove prošlogodišnji uspjeh kada su u četvrtfinalu na penale ispali od ekipe Sarajeva.
Sve čestitke igračima i stručnom štabu, na čelu s trenerom Bećirom Mehanovićem, pod čijim vodstvom Zeleno-crni pružaju sjajne partije i beru lovorike sve brojnijeg gledališta.

Rudar - Čelik 3:0

Stadion Rudara. Gledatelja; 1.300. Glavni sudija:Bandić iz Gruda. Pomoćnici: Arnel Novalić (Doboj Istok) i Mirza Tičić(Sarajevo). Četvrti sudija: Jure Delić iz Mostara. Posmatrač suđenja: Semir Kaplan iz Stoca. Delegat utakmice Samir Ćupina iz Sarajeva.
Strijelci:1:0 Fahrudin Kovač (30), 2:0 Ermin Ajanović (53), 3:0 Adi Bešić (90+2).
Žuti kartoni: Čulov, Kobilica i Musić (Rudar), Isić (Čelik).

RUDAR: Amir Bekan, Eldar Sivac, Gabrijel Popović, Omer Musić, Adis Goralija, Ermin Ajanović, Alija Čulov, Belmin Kobilica (od 85.Adi Bešić), Adnan Hrelja (od 66.Tarik Zukić), Mirza Kovač, Fahrudin Kovač(od 78.Nermin Hadžić) . Trener: Bećir Mehanović.
ČELIK: Adis Nurković, Petar Raguž, Leon Filipetto,Tarik Isić, Slavko Brekalo, Anel Dedić, Nikola Baban (od 66.Fenan Salčinović), Ševkija Resić,Vladimir Grahovac, Semir Musić (od 56.Ermin Huseinbašić), Almir Agansahić.Trener:Marko Babić.