KakanjLive | Četvrtak, 18.07.2019. godine

Rudar deklasirao Zvijezdu u Gradačcu

17.11.2018. - Briljantnom igrom i velikom efikasnošću Zeleno-crni na gostovanju u Gradačcu ostvarili najveću ovosezonsku pobjedu i na dostojanstven način se oprostili od prvog dijela prvenstva u kojem su osvojili 26 bodova i zauzeli peto mjesto

BosnaVRudar2418

Da igrači Rudara bolje partije pružaju na gostovanjima potvrdili su uvjerljivom pobjedom u Gradačcu gdje su katastrofalno porazili četveroplasiranu ekipu Zvijezde. Bila je ovo četvrta gostujuća pobjeda izabranika trenera Fadila Hodžića, uz dva remija (Novi Travnik i Goražde), te samo jednim porazom (Slaven), što dosad nije ostvario ni jedan njegov prethodnik.

Sve do 28.minute, kada se iskusni Bajro Spahić najbolje snašao pred golom domaćih i prisebnim udarcem zatresao mrežu Emira Prljače, domaći su imali blagu inicijativu, ali bez izrazitih prilika jer je odbrana Rudara na čelu sa mladim Jamakovićem besprijekorno djelovala. U finišu prvog dijela za dva minuta pala su dva gola. Prvo je u 45. minuti mladi Mustafa Mušija na centaršut Fahrudina Kovača glavom matirao Prljaču i udvostručio vodstvo, ali je u prvoj minuti sudačkenadoknade iz slobodnog udarca Novica Petrović savladao Jamakovića i na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Rudara.
U nastavku domaći kreću na sve ili ništa. Pokušali su svim silama do izjednačenja, ali bezuspješno. U 55. minuti na scenu stupa Bajro Spahić koji iz slobodnjaka po drugi put trese mrežu Prljače i već tad je bilo jasno da će Zeleno-crni slaviti.

U zadnjih desetak minuta Zeleno-crni su potpuno razbili zbunjene i nemoćne igrače Zvijezde i sa tri pogotka igrača sa klupe: Mirze Kovača, Amela Neimarlije i Adnana Hrelje napunili mrežu nemoćnog Prljače. U 79.minuti nakon školski izvedene akcije u kojoj su učestvovali kreatori Rudareve igre kapiten Kobilica i golobradi Sedad Subašić, te asistent Fahrudin Kovač i strijelac Mirza Kovač,  Prljača je po četvrti put vadio loptu iz svoje mreže. U 81.minuti Amel Neimarlija vara dva čuvara i postiže peti Rudarev gol, a tačku na „i“ stavlja Adnan Hrelja u 87. minuti, kada je centaršut Mirze Kovača desnom nogom smjestio u suprotni ugao nemoćnog Prljače.

Trener Rudara Fadil Hodžić priželjkivao je pozitivan rezultat ali sigurno ni u snu nije mogao zamisliti da će njegovi puleni biti tako učinkoviti i deklasirati četveroplasiranu ekipu Zvijezde, koja je jesenju sezonu završila s bodom više od Rudara.

-Prije svega, moram čestitati svojim igračima koji su ispoštovali dogovor iz svlačionice i hrabrom, borbenom i taktički zrelom igrom nadvisili i nadigrali renomiranog protivnika. Odigrali smo veoma kvalitetno i odgovorno, posebno u drugom poluvremenu kada se „lomio“ rezultat. Nismo se ograničili na čuvanje rezultata, odbrana je izašla visoko, van šesnaesterca, kratkim pasovima uspjeli preuzeti terensku premoć i stvarati prilike. Drago mi je da su sva trojica igrača koja su ušla u drugom poluvremenu bili strijelci i doprinijeli našoj najvećoj pobjedi, izjavio je za naš portal po završetku meča u Gradačcu kormilar Rudara, Fadil Hodžić, kojem neosporno pripadaju zasluge za ovaj veliki trijumf i dostojanstven oproštaj od prvog dijela sezone u kojem su Zeleno crni osvojili 26 bodova i zauzeli peto mjesto.

U Rudaru mogu da žale za tri izgubljena boda za zelenim stolom koji su im oduzeti zbog slučaja Goralija, jer bi bili odmah iza vodećeg Veleža, koji je dosad pokazao najviše i bez poraza polusezonu završio na tronu. Tek da su na domaćem terenu sačuvali bodove iz utakmica sa Čapljinom, Olimpikom i Veležom, odnosno da su u ovim utakmicama zabilježili pobjede, moglo bi se govoriti o najuspješnijoj jeseni Rudara.

Zvijezda-Rudar 1:6

Stadion Banja „Ilidža“ u Gradačcu. Gledatelja 150. Glavni sudija Jasmin Varupa ( Travnik). Pomoćni suci: Sanel Herceglija i Emir Zahiragić (oba iz Sarajeva). Četvrti sudija:Haris Poprženović (Travnik). Posmatrač suđenja Hrvoje Turudić (Čitluk). Delegat utakmice Dalibor Šantić (Busovača).
Strijelci: 0:1 Bajro Spahić (28), 0:2 Mustafa Mušija(45), 1:2 Novica Petrovi (45+1), 1:3 Bajro Spahić (55), 1:4 Mirza Kovač (79), 1:5 Amel Neimarlija (81), 1:6 Adnan Hrelja (87).
Žuti kartoni: Belmin Kobilica, Bajro Spahić, Sedad Subašić i Amel Neimarlija (Rudar).

ZVIJEZDA: Emir Prljača, Novica Petrović, Enes Brčkalić, Kenan Šarić, Sabahudin Jusufbašić (od 82.Adem Muratović), Ognjen Jaćimović, Amir Turbić, Srđan Vulić (od 78.Ljubiša Pecelj), Dejan Popović, Amar Mehić, Esmir Hasukić (od 46.Hrustan Kadrić). Trener: Mile Lazarević.
RUDAR: Alija Jamaković, Belmin Čehajić, Admir Fočo, Adis Goralija, Fadil Čizmić, Omer Musić, Sedad Subašić (od 80.Amel Neimarlija) Belmin Kobiica, Fahrudin Kovač, Bajro Spahić (od 68.Mirza Kovač) Mustafa Mušija (od 46.Adnan Hrelja). Trener:Fadil Hodžić.