KakanjLive | Ponedjeljak, 21.10.2019. godine

Rukometaši Kaknja sezonu okončali pobjedom

18.05.2019. - U posljednjem 26. kolu Prve rukometne lige Federacije BiH grupa Sjever rukometaši Kaknja savladali su Rudar iz Banovića rezultatom 37:24.

DSC05247

Rukometaši Kaknja su opravdali ulogu favorita i sasvim zasluženo slavili protiv ekipe Rudara iz Banovića rezultatom 37:24. U prvom poluvremenu igrao se izjednačen rukomet, a nakon prvih pola sata igre bilo je neriješeno (15:15). U nastavku susreta domaći tim je iskoristio veći roster i svježinu igrača sa klupe te zasluženo slavio protiv ekipe iz Banovića. Trener Zaimović je ponovo priliku za igru pružio svim svojim igračima i čak dvanaest igrača Kaknja se upisalo u listu strijelaca.

Najefikasniji igrač susreta bio je Nermin Čamdžić sa 12 postignutih golova, ali je dobru podršku imao samo u Benjaminu Šehiću koji je postigao pet golova. U ekipi Kaknja najbolji je bio Admir Bjelopoljak sa osam golova, a kapiten Haris Bračković je dodao šest.

Ovom pobjedom ekipa Nedžada Zaimovića se revanširala Rudaru za poraz (33:30) u jesenjem dijelu prvenstva u Banovićima.

Sezonu su rukometaši Kaknja završili na šestog mjesta sa ekipom Zepča. Kakanj je sezonu okončao sa omjerom od dvanaest pobjeda, jednog remija i jedanaest poraza, odnosno sa 37 osvojenih bodova.

RK KAKANJ – RK RUDAR 37:24 (15:15).

Dvorana KSC Kakanj. Gledalaca: 100

Sudijski dvojac: Nedim Lipa – Adnan Muhtarević. Delegat: Nermin Solkanović

Isključenja: Kakanj (14 minuta), Rudar (8 minuta). Sedmerci: Kakanj (6/8), Rudar (4/6)

RK KAKANJ: Hadrović, Čehajić, Bjelopoljak 8, Čobo, Đokić 1, Bračković 6, Husika 1, Hrustić 3, Delić 4, Spahić 2, Bašić 4, Brkić 3, Kubat 2, Sužanj 1, Kusić 2. Trener: Nedžad Zaimović.

RK RUDAR: Salihović, Pozderović, Avdić 1, Šehić 5, Avdić I, Demirović 1, Camdžić 12, Zejnilagić 1, Bešić, Šarić 4. Trener Damir Ibrić.