KakanjLive | Četvrtak, 23.05.2019. godine

Rukometaši savladali Bosnu TS

23.03.2019. - Rukometaši Kaknja su pred domaćom publikom u devetnaestom kolu Prve rukometne lige – grupa Sjever savladali Bosnu iz Tešnja rezultatom 34:28. Mladi rukometaši Kaknja odigrali odličan meč.

Nakon pobjede protiv Krajine i remija protiv favorizovanog Čelika rukometaši Kaknja su pomalo i opušteno ušli u duel sa ekipom iz Tešnja kojoj je pripao početak susreta, budući da su izabranici Ljubomira Filipovića imali prednost od tri gola u devetoj minuti susreta (4:7). Tek u 24. minuti ekipa Kaknja dolazi do izjednačenja (12:12), a potom su rukometaši Kaknja preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa zalihom od tri gola (16:13).

U drugom poluvremenu goste je stigao umor, a trener Kaknja Nedžad Zaimović priliku za igru pružio svojim mladim igračima koji su kvalitetno odgovorili zadatku i lijepim akcijama dizali malobrojnu publiku u kakanjskoj sportskoj dvorani na noge. Na kraju su rukometaši Kaknja zasluženo slavili rezultatom 34:28.

Najviše golova u ekipi Kaknja postigli su kapiten Haris Bračković i mladi Amar Amitović, po sedam. Četiri je dodao Admir Bjelopoljak. Vrijedi napomenuti kako su se svi igrači Kakanj osim Kerima Bašića i golmana Čehajića i Hadrovića upisali u listu strijelaca. Na zagrijavanju pred sam početak susreta povrijedio se Nedim Čamdžić i on nije nastupio u ovom susretu.

U gostujućoj ekipi Haris Isaković i Nikola Sauka postigli su po šest golova,dok su po četiri dodali Dženan Okić i Aleksa Pejić.

-Zaslužena pobjeda mojih momaka. Čestitam im na pobjedi, posebno mladim momcima na dobroj partiji. Ovo je put kojim RK Kakanj treba ići narednih godina. U susret smo ušli pomalo opušteno nakon remija iz Zenici i potcijenili smo protivnika, ali kako je vrijeme prolazilo ''pohvatali'' smo sve konce i zasluženo preokrenuli rezultat i kontrolisali tok susreta. Na kraju smo odlučili da priliku pružimo mladim momcima koji su me pozitivno iznenadili, rekao je trener ekipe Kaknja Nedžad Zaimović nakon susreta.

Novom pobjedom ekipa Kaknja se učvrstila na sedmoj poziciji sa 25 bodova, dok je ekipa Bosne na posljednjem mjestu sa svega tri osvojena boda. U naednom kolu rukometaši Kaknja su slobodni, dok će Bosna ugostiti Lukavac.

RK KAKANJ – RK BOSNA TS 34:28 (16:13)