KakanjLive | Nedjelja, 18.11.2018. godine

Šabić slavio protiv Jusupa

28.10.2018. - Šabić i Jusup složni nakon meča – zaslužena pobjeda ekipe Kaknja koja je znala iskoristiti sve greške i mane mlade i poletne ekipe Širokog i na kraju slaviti rezultatom 92:81

benjaminsabicsirokiBenjamin Šabić

Košarkaši Kaknja su savladali Široki Brijeg u okviru drugog kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine rezultatom 92:81. Nakon dosta izjednačenih 30 minuta susreta odluka o pobjedniku pala je u posljednjoj četvrtini u kojoj su gledaoci u kakanjskoj sportskoj dvorani mogli vidjeti čak 60 poena. Više sreće, strpljenja, ali i znanja u finalnih deset minuta susreta imali su Kakanjci koji su slavili zahvaljujući sjajnoj timskoj igri.

Da je košarka zaista totalna timska igra pokazala je ova utakmica u kojoj je svih deset igrača u rotacija Kaknja pokazalo osjećaj za kolektiv i borbu pod sintagmom „Jedan za sve-svi za jednog“.
Za mladog trenera Kaknja Benjamina Šabića ova pobjeda je dodatni vjetar u leđa pred težak raspored koji slijedi.

-Kao i što smo navikli protiv Širokog, dosta čvrsta i izjednačena utakmica sa mnogo dobrih poteza, igre sa kontaktom i košarke koja može zadovoljiti publiku. Poslije lošeg izdanja u Bratuncu ovo je za nas jako važna pobjeda koje će nam dati dodatni vjetar u leđa. Drago mi je da su se igrači u ovom susretu držali plana. Znali smo tačno gdje možemo da profitiramo i to smo na kraju i iskoristili. Čestitam momcima iz Širokog na sjajnoj utakmici i fer i korektnoj igri i ponašanju, rekao je trener ekipe Kaknja Benjamin Šabić nakon meča.

danijeljusupDanijel Jusup

Trener Širokobriježana Danijel Jusup smatra da je njegova ekipa svoju priliku za pobjedu u ovom meču propustila u prvom dijelu susreta.

-Svoju šansu u ovom susretu smo propustili u prvom dijelu susreta kada su Kakanjci dosta promašivali, a mi igrali dobru odbranu. Međutim to se nije desilo, izgubili smo 16 lopti što je previše, a Kakanjce je krenuo šut i zasluženo su slavili, rekao je trener Širokobriježana Danijel Jusup u izjavi za Kakanjlive.

Nakon dva uvodna kola oba tima su na polovičnom uspjehu, a u narednom kolu Kakanj gostuje u Mrkonjiću gdje će snage odmjeriti sa tradicionalno neugodnom ekipom Mladosti, dok će Širokobriježani odmarati budući da su trebali igrati sa Igokeom. U četvrtom kolu i Široki će ugostiti Mladost, dok će Kakanj igrati protiv Sparsa na domaćem terenu.