KakanjLive | Nedjelja, 19.05.2019. godine

Sarajevo juriša ka tituli, Mladost savladala Gošk

26.02.2019. - Pobjedom u gostim nad Tuizla City-em Sarajevo je došlo do četrnaeste pobjede u nizu i sada ima sedam bodova prednosti u odnosu na Zrinjski. Mladost slavila protiv Goška i trenutno zauzima odličnu četvrtu poziciju na tabeli.

Arezina

Arežina pokazao da je i dalje jedan od najboljih igrača Premijer lige BiH

Utakmicama dvadesetog kola nastavljeno je takmičenje u Premijer ligi Bosne i Hercegovine prošlog vikenda. Sarajevo je iskoristilo novi kisk mostarskog Zrinjskog i otišlo na sedam bodova prednosti. Pobjede su upisali zenički Čelik i dobojska Mladost koja je sada na četvrtoj poziciji. U ovom kolu postignuto je 12 golova, odnosno dva po susretu, dok je susrete posmatralo 9850 gledalaca, od čega čak 4000 susret Širokog i Zrinjskog. U ovom kolu dodijeljene su čak 33 javne opomene, 31 žuti i dva crvena kartona.

Haris Dilaver donio pobjedu Zeničanima

Golovima Harisa Dilavera iz 28. i 45. minute zenički Čelik je došao do vrijedne pobjede nad tuzlanskom Slobodom. Gol za Slobodu postigao je Said Husejinović u 49.minuti susreta. Bio je ovo šesti trijumf za zenički tim koji je sa nova tri boda skočio na osmu poziciju.

Arežina za tri boda Mladosti

Mladost je pred domaćom publikom došla do nove pobjede i četvrte pozicije na tabeli. Tim iz Doboja je dominirao tokom svih 90 minuta susreta sa Goškom iz Gabele, a jedini gol na susretu već u ranoj fazi susreta, u petoj minuti nakon sjajne akcije postigao je povratnik u crveni dres, Filip Arežina. Imala je Mladost terensku inicijativu tokom svih 90 minuta i još nekoliko izglednih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Željo poražen u Bijeljini

Sarajevski Željezničar upisao je osmi poraz u sezoni. U Bijeljini su Plavi sa Grbavice poraženi od Radnika sa minimalih 1:0, a jedini gol na susretu postigao je Velibor Đurić već u petoj minuti susreta. Nakon četiri susreta u kojima su osvojili samo bod, ovo je bila prva pobjeda tima iz Bijeljine.

Remi u hercegovačkom derbiju

Debi kola između Širokog Brijega i Zrinjskog na Pecari prošao je bez pobjednika. Petar Franjić je domaćinu donio prednost u 15. minuti sa bijele tačke i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Tek u finišu susreta, tačnije u 83. minuti Zrinjski je došao do izjednačenja, a gol za 1:1 postigao je odlični Miloš Filipović. U ovom susretu viđeno je dosta nervoze na obje strane, a na kraju je dodijeljeno šest žutih i jedan crveni karton.

Nova blijeda partija Krupe

Krupa i Zvijezda remizirali su u okviru 20. kola. Tim sa Vrbasa je došao u vdostvo u 6. minuti susreta preko Nikole Mandića, ali je za izjednačenje pogodio Ermin Huseinbašić u 34. minuti susreta. U nastavku golova nije bilo iako je Zvijezda preko 20 minuta igrala sa igračem manje, a ranije je pod tuš morao Marko Bašanović u 68. minuti susreta zbog druge javne opomene.

Sarajevo rustinski do nova tri boda

Bordo tim je došao do nova tri boda lakše od očekivanog. Ekipa Husrefa Musmića je sa 3:0 savladala Tuzla City na gostovanju. Krste Velkoski je doveo Sarajevo u vodstvo u 6. minuti, da bi na odmor bordo tim otišao sa dva gola prednosti, a novi strijelc je bio Miloš Stanojević u 34. minuti susreta. Konačnih 3:0 postavio je Mersuin Ahmetović u 76. minuti. Za ekipu Sarajeva ovo je bila četrnaesta pobjeda u sezoni i sada imaju 7 bodova prednosti u odnosu na mostarski Zrinjski.