KakanjLive | Nedjelja, 22.09.2019. godine

Sarajevo korak bliže tituli

30.04.2019. - Četiri kola prije kraja prvenstva Sarajevo i dalje bježi četiri boda mostarskom Zrinjskom. Krupa i Gošk su sve bliži ispadanju u Prvu ligu FBiH, odnosno Prvu ligu RS-a. Vrijednu pobjedu u gostima upisala je ekipa Zvijezde.

DSC07491

U 29. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine postignuto je ukupno 12 golova, odnosno dva po susretu. Utakmice je posmatralo 6.000 gledalaca, od čega čak polovina (3.000) je gledalo susret na Tušnju između Slobode i Željezničara. Suci su dodijelili 27 žutih i dva crvena kartona u ovom kolu.

Četiri gola u duelu Mladosti i Zrinjskog

Dobojska Mladost i mostarski Zrinjski odigrali su sjajan meč u Doboju. Poveli su gosti preko Staniše Mandića u 19. minuti susreta, a na odgovor domaćiona čekalo se svega osam minuta jer nakon odlične akcije pogađa Gedeon Guzina za 1:1 i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Na otvaranju drugog dijela susreta pogađa Frane Čirjak iz slobodnog udarca (52. minuta) za novo vodstvo aktuelnog prvaka BiH, da bi u 79. minuti Bahrudin Atajič izjednačio sa bijele tačke. Prethodno je rukom u svom šesnaestercu igrao Slobodan Jakovljević nakon čega je isključen iz igre. U sudijskoj nadoknadi vremena, tačnije u 92. minuti gosti su imali priliku da slave, a sa bijele tačke je bio neprecizan Ivan Čurjurić pogodivši samo okvir gola Emila Velića. U posljednjem napadu na susretu Arežina je imao priliku, ali nije pogodio mrežu Zrinjskog i ostalo je 2:2.

nula na tušnju

''Nula'' na Tušnju i u Bijeljini

Susreti između Slobode i Željezničara, te Radnika i Sarajeva završene su podjelom bodova, odnosno nepopularnim rezultatom 0:0. Oba susreta nisu mogli da zadovolje ukuse navijača koji su po prohladnom vremenu posmatrali ova dva susreta. U duelu na Tušnju dodijeljeno je čak osam žutih i jedan crveni karton, a iako je Željezničar dvadesetak minuta na terenu imao igrača više jer je u 71. minuti isključen Amar Beganović, tim Amara Osima nije uspio postići gol.

Čelik slavio na Bilinom polju

Golom Vedrana Vrhovca iz 63. minute zenički Čelik je pred oko 1.000 domaćih navijača savladao Gošk iz Gabele koji je ovim porazom dodatno umanjio šanse za opstanak u premijerligaškom društvu i već je jednom nogom u Prvoj ligi Federacije BiH.

zvijezda slavila u tuzli

Zvijezda slavila u Tuzli

Ekipa Zvijezde iz etno sela Stanišići slavila je u Tuzli protiv ekipe Tuzla City rezultatom 3:1. Miljan Govedarica je pogodio mrežu Tuzlaka već u 14. minuti susreta, da bi najbolji strijelac Tuzle Vojo Ubiparip izjednačio devet minuta kasnije. Do odlaska na odmor viđena su još dva gola, oba u mreži domaćeg tima. Prvo je Ermin Huseinbašić pogodio za 1:2 u 35. minuti, a već u narednom napadu svoj drugi gol na ovom susretu postigao je Miljan Govedarica za konačnih 1:3.

Široki slavio na Pecari

Široki Brijeg je golovima Marija Babića (22.minuta) i Ivana Enina (35. minuta) savladao Krupu na domaćem terenu rezultatom 1:0. Autogol je postigao Stipo Marković u 46. minuti susreta. Ovim porazom i Krupa je umanjila svoje šanse za opstankom u premijerligaškom društvu, jer četiri kola prije kraja sezone imaju šest bodova manje u odnosu na ekipu Tuzla City-a.