KakanjLive | Utorak, 19.11.2019. godine

Sarajevo u generalci savladalo Rudar

16.02.2019. - U generalnoj provjeri pred start drugog dijela prvenstva BH Telekom Premijer lige ,igrači Sarajeva su u Trening kampu u Butmiru ugostili prvoligašku ekipu kakanjskog Rudara i slavili sa 4:2

rudarbutmir
Trener Sarajeva u posljednjoj provjeri uoči starta proljetnog dijela prvenstva izveo je najbolju jedanaestoricu, koja je u jesenjem dijelu sezona briljirala i s pet bodova prednosi osvojila prvo mjesto.
Bordo tim je otvorio puno bolje utakmicu. Krenuli su domaći jako agresivno, od starta su nametnuli svoj ritam, a prvi koji je ozbiljnije zaprijetio bio je kapiten Krste Velkoski, čiji je šut s vrha kaznenog prostora na kraju odbranio golman gostiju Bekan. Nedugo zatim je pokušao i štoper Lazić, ali bez uspjeha jer je njegov udarac otišao preko gola.U ovom periodu igre Zeleno-crni su imali najbolju priliku u 15.minuti kada je Kovačević zaustavio udarac mladog Sedada Subašića, koji je za svoj 18.rođendan dobio kapitensku traku i tako postao najmlađi kapiten Rudara u njegovoj bogatoj istoriji.

U 27.minuti mrežu Sarajeva zatresao je Bajro Spahić, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajd pozicije.
Sarajevo je i u nastavku susreta imalo kontrolu,veći posjed lopte i nekoliko prilika,ali je Amir Bekan bio siguran i njegova mreža nije se tresla sve do 38.minute. Nakon što je Rahmanović pogodio stativu, na odbijenu loptu je natrčao kapiten Mersudin Ahmetović i pospremio je u mrežu za vodstvo od 1:0.

U 43. minuti stigao je i odgovor gostiju nakon što je za izjednačenje pogodio Fahrudin Kovač,na asitenciju Belmina Kobilice. Samo dvije minute kasnije dosuđen je jedanaesterac za Sarajevo koji je u gol pretvorio Velkoski za 2:1 na poluvremenu.Čehajić je na nepropisan način zaustavio Rahmanovića i sudija Sarajkić dosudio je jedanaesterac,a Čehajić dobio direktan crveni karton,a vodstvo Sarajeva je dozvolilo Rudaru da ga zamijeni.

rudarsarajevo

Uzbuđenja nije nedostajalo ni u drugom poluvremenu, u kojem su treneri oba tima izvršili skoro kompletne postave. U šestoj minuti nastavka prednost Sarajeva je povisio Aladin Šišić, no četiri minute kasnije uzvraćaju i Zeleno-crni preko Mustafe Mušije koji je nakon odbijene lopte od stative savladao Džafića za 3:2..Dva puta je Haris Handžić bio u prilici da savlada Bekana, ali je golman Rudara sjajnim odbranama spasio svoj tim. Na drugoj strani, dva puta je golman Sarajeva Elvis Džafić sjajnim intervencijama zaustavljao udarce Fahrudina Kovača, koji je izlazio u situacije jedan na jedan. Kazna je uslijedila u 84.minuti kada je na greške odbrane Rudara na asistenciju Halilovića Aladin Šišić postigao svoj drugi gol za konačnih 4:2. Do kraja ovog zanimljivog susreta Amer Dupovac je pogodio prečku,a s druge strane golman Džafić je uz pomoć prečke odbranio udarac mladog Mirze Šube.

Izjave trenera Husrefa Musemića i Fadila Hodžića

Publika u Butmiru je mogla vidjeti efikasan meč, a Sarajevo je mnogo više pokazalo u prvom poluvremenu, što je priznao i šef struke Husref Musemić.
-Možemo biti zadovoljni prvim poluvremenom. Stvorili smo dosta šansi, realizacije nije bila na nivou, ali doće to na svoje. Drugim poluvremenom u potpunosti nisam zadovoljan, postoje neke stvari kojima jesam, druge kojima nisam. Generalno, zadovoljan sam kada pogledam cijeli meč, jasan je bio Husref Musemić, te dodao;Rudar je u drugom dijelu stvorio dvije-tri ozbiljne šanse, a to se ne smije desiti. Loših stvari sam više vidio u drugom, nego prvom poluvremenu.

Bez obzira na poraz, trener Rudara Fadil Hodžić bio je zadovoljan igrom svog tima,kojem su nedostajali ozlijeđeni Fadil Čizmić i gripozni Mirza Kovač.
-Pružili smo dobar otpor našem najjačem premijerligašu. Dali smo dva gola, imali još nekoliko zicera i to je pokazatelj da smo opasni u ofanzivnom dijelu. Goove smo primili našim greškama i to je ono što me brine. Ipak, treba imati u vidu da je Sarajevo kvalitetnije, svježije, dok su moji igrači još „teški“ i da nam predstoje dva kontrolna meča i petnaest dana do početka proljetnog dijela i uočene nedostatke sigurno ćemo ispraviti, riječi su Rudarevog stratega Fadila Hodžića.

rudsarbut

FK Sarajevo - FK Rudar 4:2

Teren s plastičnom podlogom u Trening kampu Sarajeva u Butmiru. Gledalaca 200.Glavni sudija; Semir Sarajkić(Sarajevo).
Strijelci: 1:0 Ahmetović(38), 1:1 F.Kovač(43), 2:1 Velkovski(45.penal), 3:1 Šišić(51), 3:2 Mušija(55), 4:2 Šišić(84).

FK SARAJEVO: Kovačević, Hebibović, Pidro, Lazić, Mujakić Stanojević, Crepulja, Rahmanović, Tatar, Velkoski, Ahmetović.Još su igrali;Džafić, Šabanović, Dupovac, Šofranac,Handžić, Mustafić, Šišić, Bekić, Kapić,Resić.. Trener:Husref Musemić.
FK RUDAR: Bekan, Čehajić(od 46.Filan), Fočo, Musić, Goralija, Cana, Subašić(od 46.Mušija) Kobilica, Hrelja, Kovač F., Spahić(od 46.Šubo).Još su igrali; Jamaković, Gačić, Smaka, Neimarlija, Ćosić i Bećak. Trener:Fadil Hodžić.