KakanjLive | Petak, 20.09.2019. godine

Šesta uzastopna pobjeda odbojkaša Kaknja

10.02.2019. - U okviru 14.kola Premijer lige BiH, odbojkaši Kaknja maksimalnim rezultatom(3:0) porazili posljednjeplasiranu Bosnu i nastavili pobjedonosnu seriju koja traje još od osmog kola kada su poraženi od vodeće Mladosti

Odbojkaši Kaknja opravdali su ulogu favorita i bez većih problema savladali fenjeraša , ekipu kalesijske Bosne. Bila je ovo dvanaesta pobjeda Švabinih izabranika u ovoj sezoni, šesta u nizu i već sad je izvjesno da će u doigravanje za prvaka ući s druge pozicije jer imaju čak 11 bodova više od Domaljevca i banjalučkog Borca.

Gosti iz Kalesije, koji su u Kakanj doputovali sa samo sedam igrača, ostavili su solidan dojam. Nisu se baš tako lako predali jer su u sva tri seta osvojili više od 20 poena(ukupno 74,op.a), po čemu se može zaključiti da su neočekivano pružili jak otpor i utakmicu učinili zanimljivijom. Već u prvom setu, koji je trajao 27.minuta, kojeg su izabranici trenera Aganovića dobili rezultatom 25:23, moglo se naslutiti da će ovaj meč biti zanimljiviji nego što se očekivalo.To su izgleda shvatili i izabranici trenera Aganovića, koji su drugi set dobili s četiri poena razlike(25:21), ali ne baš tako lako i uvjerljivo.U trećem setu gosti su osvojili poen više (25:22), ali su ozbiljno prijetili jer su na tehnički tajmaut otišli s minimalnim vodstvom(11:12) i bili u egalu sve do 22:22 kada je mladi Adin Fazlić osvojio dva značajna poena i definitivno stavio tačku na ovu utakmicu. Malobrojni gledatelji nisu bili najzadovoljniji prikazanom igrom svojih ljubimaca, ali treba istaći da trener Aganović nije mogao računati na iskusnog Nebojšu Januzovića, koji je izostao zbog bolesti, te da je većim dijelom utakmice „miksao“ postavu i dao veću minutažu mladim igračima, od kojih se posebno nametnuo mladi Adin Fazlić, bez sumnje, najveća nada Kaknja i bh.odbojke, koji je i na ovoj utakmici pokazao da se radi o izuzetno talentiranom odbojkašu pred kojim je svjetla budućnost.

Kakanj 78-Bosna (Kalesija) 3:0

Sportska dvorana KSC u Kaknju.Gledatelja 150.Sudije:Miroslav Čolić(Ljubinje) i Adnan Abadžija(Ilijaš).Linijske sudije:Aida Silajdžija i Ermin Krivokapa(Kakan). Delegat:Zoran Gavrić(Modriča). Utakmica 14.kola Premijer lige BiH.Kakanj 78-Bosna(Kalesija) 3:0, po setovima; 25:23, 25:21, 25:22.

KAKANJ 78:Muhamed Begić, Marko Milovanović, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Edin Mehić, Adin Fazlić, Ramiz, Begić, Hasan Hadžić, Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović, Sejdin Mustafić, Armin Vehab. Trener:Almir Aganović.
BOSNA (Kalersija); Jasmin Požegić, Bakir Zulić, Irfan Kovačević, Kenan Hasanović, Ahmet Omerović, Emsar Mešić, Arnel Imamović.Trener:Mensur Malović.