KakanjLive | Srijeda, 18.09.2019. godine

Šesti uzastopni poraz rukometaša

03.03.2019. - Rukometaši Kaknja poraženi su u Gradačcu od istoimene ekipe u okviru šesnaestog kola prve rukometne lige Federacije BiH rezultatom 36:31.

DSC03166

U prvom dijelu sezone rukometaši Kaknja su slavili rezultatom 29:26

U gradačačkoj sportskoj dvorani rukometaši Kaknja su pretrpjeli šesti poraz u nizu i jasno je da ukoliko se naredne godine bude igrala zajednička Prva liga u njoj neće biti mjesta za ekipu Nedžada Zaimovića koja je daleko od šestog mjesta.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, a domaći rukometaši na odmor su otišli sa jednim golom prednosti (19:18). I u nastavku se igralo gol za gol sve do posljednjih petnaestak minuta meča kada domaći rukometaši prave značajniju rezultatsku prednost od pet golova koju su zadržali do kraja susreta.

Ogromna podrška domaćih navijača sa tribina dala je vjetar u leđa ekipi Gradačca koja je bila dosta borbenija i konkretnija u ključnim momentima susreta i na kraju zasluženo slavila rezultatom 36:31.

Gradačac su do pobjede vodili Edin Zrnić sa devet i Jasmin Hrnjić sa sedam golova. Najefikasniji igrač susreta bio je Amar Amitović sa 14 postignutih golova. Po pet su dodali Admir Bjelopoljak i Nedim Čamdžić. U ekipi Kaknja nije bilo kapitena Harisa Bračkovića koji je bio odsutan zbog privatnih obaveza, dok nije nastupio ni Benjamin Hrustić, opravdano jer je ovih dana ''stao na ludi kamen''.

-Ružno je kada ja kao mladi igrač moram pričati o suđenju. Degutantno je ono što su nam dijelionice nepravde priredili u Gradačcu, posebno nama mladima koji smo tek počeli igrati u seniorskom timu. Sudijske odluke su nažalost odlučile ovaj susret i uveliko uticale na rezultat. Zahvalio bih se gradačačkoj publici koja nas je po završetku meča nagradila aplauzom, rekao je mladi Amar Amitović za naš portal.

Nakon poraza od Slobode, Krivaje i Rudara u finišu jesenjeg dijela sezone, rukometaši Kaknja su poraženi i u tri uvodna susreta drugog dijela sezone i to od Žepča, Čelik Juniora i Gradačca. Teško je očekivati da ekipa Nedžada Zaimovića i u naredna dva meča može do bodova jer ih očekuju dueli sa Krajinom i Čelikom. Kakanjci nakon petnaest kola zauzimaju skromnu osmu poziciju na tabeli sa 18 osvojenih bodova.

RK GRADAČAC – RK KAKANJ 36:31 (19:18)