KakanjLive | Ponedjeljak, 19.08.2019. godine

Široki protiv Sparsa poveo u finalnoj seriji

16.05.2019. - U prvoj finalnoj utakmici košarkaškog prvenstva BiH, HKK Široki svladao je OKK Spars rezultatom 77:66.Preko 3 000 gledalaca bilo je veliki vjetar u leđa domaćim igračima

sirokiprvautakmica

Velika borbenost s obje strane parketa na otvaranju susreta donijele su nekoliko efektnih akcija. Gosti su prvi uspjeli napraviti veću prednost od 13:19 zahvaljujući pet trica koje su pogodili u prvoj četvrtini. Širokobriježani su uspjeli smanjiti razliku i prva četvrtina otišla je na stranu gostiju rezultatom 17:19.

Druga četvrtina nastavljena je u sličnom ritmu. Sparsi su držali vodstvo od nekoliko poena, dok je Široki stalno morao hvatati zaostatak. Sredinom četvrtine gosti su otišli na sedam razlike (24:31), ali tricom Darija Drežnjaka Široki se vraća na minus dva. Odličnu, discipliniranu odbranu prikazale su obje ekipe i bilo je teško pronaći rješenja u napadu. Široki je serijom od 6:0 došao do izjednačenja i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 35:35.

Nastavak susreta donio je očekivano još čvršću, ali i nervozniju igru s obje strane. Igralo se koš za koš, ali Široki nije uspijevao prijeći u vodstvo sve do kraja treće četvrtine kada odličnom serijom i poenima Filipovića i Fennera dolaze do prednosti 51:45.

Široki je u posljednji period igre ušao s prednošću od dva razlike (52:50). Skoro tri minute gostima je trebalo da ubace prve poene u četvrtoj četvrtini, prava borba vladala je na parketu. Poenima ponajviše braće Drežnjak u posljednjim minutama Široki je uspostavio važnu prednost i došao do prve pobjede u finalnoj seriji.Druga finalna utakmica igra se u nedjelju u Sarajevu u 17,00 sati. Finalna serija se igra u tri dobijene utakmice.

Najefikasniji u Širokom bili su Dario Drežnjak s 20 poena, Mateo Drežnjak dodao je 13, a Kraljević i Fenner po 10 poena. Kod gostiju Nemanja Protić ubacio je 18 poena.

HKK Široki –OKK Spars 77:66

(17:19, 18:16, 17:15,25:16)

Prva utakmica finalne serije  košarkaškog prvenstzva BiH. Dvorana Pecara u Širokom Brijegu. Gledalace 3000. Sudije: Ademir Zurapović, Bojan Jovanić i Saša Babić. Opunomoćenik KS BiH: Mišo Plavšić.

HKK Široki: Jure Zubac 4, Ivan Karačić 5, Mateo Drežnjak 11, Markus Lončar 4, Goran Filipović 11, Mateo Čolak, Dario Drežnjak 20, Josip Batinić, Mate Šušak, Marko Damjanović, Filip Kraljević 10, Derrick Fenner 10.Trener: Danijel Jusup. Pomoćni trener: Ante Lončar, Mile Galić.

OKK Spars: Almir Hasandić 9, Adin Vrabac, Kenan Kamenjaš 5, Stefan Glogovac, Nemanja Protić 18, Adi Zahiragić, Draško Albijanić 4, Ibrahim Durmo 6, Kenan Bajramović 5, Fahrudin Manjgafić 6, Sandi Grubelič  10, Slobodan Jovanović.Trener: Marko Trbić. Pomoćni trener: Adi Mujičić.