KakanjLive | Subota, 29.02.2020. godine

Sjedeća odbojka-Derbi opravdao očekivanja

20.11.2019. - Odbojkaši sjedeće odbojke OKI Kakanj 92 u VII kolu Prve lige BiH u sjedećoj odbojci, gostovali su na Ilidži kod istoimene ekipe.Ova utakmica je bila i derbi kola , jer drugoplasirana Ilidža je imala tri boda prednosti u odnosu na Kakanjce

ekipaokiilidza
Prvi set je bio u egalu do rezultata 10:10 i 13:12 za domaćine koji na drugom tehničkom imaju prednost od 16:12 .Kakanjci se približavaju na 19:17, ali u završnici ponestaje koncentracije i UOKI Ilidža prvi set rješava u svoju koristi 25:19.

Drugi set se bukvalno igrao poen za poen što govori niz izjednačenja. Na prvom tehničkom domaćin vodi rezultatom 8:7, dok je na drugom tehničkom tajmautu 15:16 za kakanjske odbojkaše.
U nastavku dolaze do vodstva od 16:18, da bi domaći okrenuli 20:18. Kakanjci stižu na 21:20, ali ponovo u završnici seta dolazi do pada koncentracije i Ilidža dolazi u vodstvo od 2:0 sa setom koji je riješila u svoju korist 25:20

Treći set Kakanjci otvaraju odlično i vode na prvom tehničkom 3:8. A derbi ne bi bio derbi da ponovo nije došlo do velike borbe i zalaganja, gdje domaćini okreću na drugom tehničkom rezultat u svoju korist 16:15. Potom kakanjski odbojkaši nakon poravnanja od 17:17, prelaze u vodstvo i završavaju ovaj set rezultatom 21:25 u svoju korist.

Četvrti set Ilidža, ovaj put, otvara superiorno i na prvom tehničkom već su na 8:1. Nakon rezultata 15:5, drugi tehnički tajmaut se završava 16:9. Kakanjci stižu na 19:17 i 21:20, čak i poravnavaju na 21:21, ali ponovo dekoncentrisana završnica i domaćini dobijaju set i meč rezultatom 25:21.

Takmičarski i prikazanom igrom sa obe strane ovaj meč je s pravom bio derbi kola. U svim segmentima igre, publika je mogla da uživa od odličnih servisa, blokova, igre u polju. Da smo u završnicama setova bili malo mirniji i koncentrisaniji, mislim da bi uknjižili tri boda. U svakom slučaju odbjkaška predstava za sladokusce i zaslužena pobjeda domaćina, rekao je trener gostiju.
U nastavku se igraju dva kola i cilj Kaknja je osamnast bodova, što znači preostala dva kola žele uknjižiti dvije pobjede da bi ostvarili planirani bodovni saldo. U slijedeću nedeljuu Kakanj stiže neugodna Kalesija, a potom se gpstuje fenjerašu OKI Ilijaš iz ilijaša.

UOKI ILIDŽA - OKI KAKANJ 92 3:1

(25:19; 25:20; 21:25; 25:21)

Školaska DVORANA NA Ilidži. Geldalaca 50. Sudijski par: Armin Mujkić (Zenica) i Sabina Šljivo (Sarajevo)
UOKI ILIDŽA: I.Kahvić, E.Delić, S.Ahmetović, H.Džaltur, M.Hrnjić, M.Prašović, A.Mušanović, E.Osmanović, S.Bešović. Trener: S.Čatić.
OKI KAKANJ 92: J.Haračić, M. Trako, E. Zečević, E.Beganović, S.Mehinović, M.Kovač, M. Brkić Š.Imamović, A.Fazlić, A .Mašić,trener H.Zekić.