KakanjLive | Srijeda, 26.06.2019. godine

Sparsi poveli u finalnoj seriji

23.05.2019. - Košarkaši Širokog i Sparsa odigrali su treću utakmicu u finalnoj seriji košarkaškog prvenstva BiH. Na kraju je slavila ekipa Sparsa sa 84:80 i sada ima dvije meč lopte

sirokitreca

Timovi su se izmjenjivale u vodstvu kroz cijelu utakmicu.Na početku utakmice gledali smo nervoznu košarku. Domaćin je brzo ušao u probleme s osobnim pogreškama. Kapetan Jure Zubac je skupio dvije, a nakon samo tri minute igre su ušli u bonus. Srećom po domaćina, gosti to nisu iskoristili. Nervoza i puno grešaka u napadu doveli su do neefikasne prve četvrtine koju je dobio Široki s 13:12.

Na odmor se otišlo s vodstvom domaćina 42:38.Inače u drugoj četvrtini igrala se efikasnija košarka. Poslije prve tri minute vidjeli smo 14 poena, dok je u prvoj ukupno bilo 15. Konstantno se igralo na jedan posjed prednosti, a najraspoloženiji kod Širokog bili su Mateo Drežnjak i Filip Kraljević.

Spars serijom 6:0 otvara drugo poluvrijeme i prelazi u vodstvo. Iako su mu bile potrebne tri minute za prve poene u trećoj četvrtini, Široki hvata ritam i vraća prednost. Goste je u igri držao sjajni, šuterski raspoloženi, Slobodan Jovanović. U jednom trenutku je ima 4/4 za tri poena. Samo dva razlike iznosila je prednopst Širokog pred poskljednjih deset minuta.

U posljednjoj četvrtini je nervoza ponovno izašla na vidjelo, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu a na “osjetniju” prednost odlazi Široki pet minuta do kraja kada je bilo plus šest. Ipak, domaćin lošim zatvaranjem skoka dopušta gostima mnogo skokova u napadu koji ih vraćaju u utakmicu i u posljednje tri minute se ulazi s izjednačenim rezultatom.

U neizvjesnoj završnici bolje se snalaze gosti koji tricom Kenana Bajramovića tri sekunde prije kraja utakmice dolaze do velike pobjede. Goran Filipović je pogodio za 80:80, ali je drugo slobodno bacanje promašio. Loptu je uhvatio Ibrahim Durmo, a u protivničko polje preveo Sandi Grubelič. Na dva-tri sekunda prije kraja lopta je završila u rukama Kenana Bajramovića, koji gađa sa devet metara i pogađa za 80:83 i pobjedu Sparsa.

Sparse je su do pobjede predvodili Kenan Bajramović s 21 i Slobodan Jovanović s 16 poena. Najefikasniji u redovima Širokog bili su Mateo Drežnjak s 19 i Filip Kraljević s 17 poena.

Sparsi imaju sada 2:1 u seriji i blizu su prve titule prvaka BiH. Široki ima devet titula i eventualnim dobijanjem finalne serije bila bi to jubilarna deseta titula prvaka BiH. Zato će i naredna utakmica na Grbavici biti, savim je sigurno do kraja neizvjesna. Igra se u nedjelju u Sarajevu od 17:00 sati.

HKK Široki – OKK Spars 80:84
(13:12, 29:26,19:21,19:25)

Sportska dvorana Pecara u Širokom Brijegu. Gledalaca 3500. Sudije:Ademir Zurapović, Bojan Jovanić i Saša Babić. Opunomoćenik KS BiH: Medin Duškaj.

HKK Široki: Jure Zubac 5, Ivan Karačić 9, Mateo Drežnjak 19, Markus Lončar 2, Goran Filipović 12, Mateo Čolak 2, Dario Drežnjak 4, Filip Kraljević 17, Fenner Derrick 10.
OKK Spars: Almir Hasandić 2, Adi Zahiragić 9, Draško Albijanić 6, Ibrahim Durmo 14, Stefan Glogovac, Adin Vrabac, Kenan Bajramović 21, Sandi Grubelić 4, Slobodan Jovanović 16, Semir Karić, Kenan Kamenjaš 12.