KakanjLive | Srijeda, 22.05.2019. godine

Student ponovo bolji od Kaknja

23.03.2019. - U prvom kolu Lige za opstanak mostarski Student sa 12 poena razlike nanio poraz košarkašima Kaknja (92:80)

muflemostar

I ovoga puta, kao i nekoliko utakmica tokom prvenstva, košarkaši Kaknja su izgubili u prvom poluvremenu. Dovoljno je reći da su igrači Benjamina Šabića u prvom poluvremenu  ubacili ukupno 29 poena, a u drugom 51. U trećem periodu su ubacili više poena nego u cijelom prvom poluvremenu. Taj treći period  zabilježili su 30 poena, a u prve dvije četvrtine ukupno 29. Zaista, košarkaši Kaknja imaju problem sa efikasnijim otvaranjem utakmica i ovaj segment igre  treba dobro analizirati jer se ponavlja. Prosto je nevjerovatno kolika je razlika u onome što  igrači Kaknja pokažu u drugom u odnosu na prvo poluvrijeme. Kada  vidite to zalaganje, borbu, žrtvovanje za svaku loptu, sve bi ste im oprostili, ali bodovi se pišu i očigledno je da se treba  postići  kontinuitet takve igre od početka do kraja utakmice. Na otvaranju drugog poluvremena Student je ima najveću prednost 27 poena (64:37). I tek tada je košarkaše Kaknja krenuo šut. Mirza Velić je sa tri trice vratio nadu da će se možda nešto okrenuti u ovom meču. Ipak nije.

Večeras je zablistao kapiten ekipe Aldin Muflizović  sa 21 poenom. Najbliži kapitenu po broju postignutih poena bio je Mirza Velić sa 14, a slijedili su ih Ivan Begić (11) i Adnan Arslanagić (10).

Kod domaćih 91 poen ubacila su šestorica igrača: Manjgo (21), Zovko (20), Ross (17) Ćup (16), Cvitanović (9) i Ognjenović (8).

Kod Kaknja je zabilježeno 26 skokova, sedam u napadu i 19 u odbrani. Košarkaši Studenta su imali 11 skokova više, ukupno 37 od toga 13 u napadu i čak 24 u odbrani. Razlika u visini, koja nedostaje Kaknju očigledno je jedan od razloga za ovaj poraz. Šut za tri poena također je večeras bila na strani Studenta. Ubacili su 13  trica, a Kakanj šest.

KK Student – KK Kakanj 92:80
(21:11, 27:18, 28:30, 16:21)

Utakmica 1.kola košarkaškog prvenstva BiH  - Liga za opstanak. Dvorana Bijeli Brijeg u Mostaru. Gledalaca 50. Suci: Ademir Zurapović, Vladimir Marić i Tarik Nikšić. Opunomoćenik Košarkaškog saveza BiH je Zoran Marjanović.

KK Student: Mirza Manjgo  21, Ivan Kuzman 1, Danijel Puce, Mario Barbarić, Danijel Zovko 20, Gabriel Biloš,Ivo Mikulić, Jalen Ross 17, Dušan Ognjenović 8,  Drago Cvitanović 9, Ivan Škrobo, Dejan Ćup 16. Trener: Samir Lerić.

KK Kakanj: Nebojša Maksimović 2, Adnan Arslanagić 10, Ernes Mešinović 4, Aldin Muflizović 21, Ivan Begić 11, Haris Ćurevac 6, Mirza Velić 14, Sead Delibašić,Bartol Lučić,  Nermin Buza 4, Damir Pirić, Igor Josipović 9. Trener: Benjamin Šabić. Asistenti: Mirnes Ganić i Mirza Demir.