KakanjLive | Subota, 29.02.2020. godine

Trijumf odbojkaša Kaknja u Foči

10.11.2019. - U derbiju 8.kola Premijer lige BiH, odbojkaši Kaknja preokretom u tajbreku savladali ekipu Maglića i zadržali drugo mjesto na prvenstvenoj tabeli

dvadana

Više od dva sata trajala je ova izuzetno zanimljiva utakmica, koja je opravdala epitet derbija. Pitanje pobjednika riješeno je u tajbreku u kojem su igrači Kaknja pokazali više mirnoće i na kraju zasluženo slavili.

Odbojkaši Kaknja bolje su otvorilim meč i prvi set uvjerljivo riješili u svoju korist(18:25).Domaći igrači, predvođeni ljetošnjim pojačanjem i nekadašnjim igračem Kaknja, primačem-pucačem Markom Tadićem, uspijevaju konosilirati svoje redove i drugi i treći set riješiti u svoju korist i najaviti iznenađenje.Međutim, tako nisu mislili izabranici trenera Aganovića koji četvrti set rješavaju u svoju korist (20:25) , a zatim u tajbreku stižu do potpunog preokreta i dva nova boda.

Interesantno je istaći da su drugi, treći i četvrti set trajali po 26 minuta,što najbolje pokazuje ujednačenost protivnika i veliku neizvjesnosti ove maratonske utakmice, koja je trajala 123 minute!

Osvajanjem dva boda u Foči, odbojkaši Kaknja su zadržali drugu poziciju. U narednom, 9.kolu ekipa Kaknja je slobodna,a zatim dočekuju vodeću ekipu MOK „Jedinstvo“ iz Brčkog koju odnedavno s klupe predvodi Edin Baković, bivši uspješni trener igrača Kaknja, inače aktualni selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine.

OK "Maglić" – OK "Kakanj 78" 2:3

Dvorana GSD „Foča“. Gledalaca 110. Sudije: Adnan Abadžija (Ilijaš) i Miodrag Ilić (Ljubinje). Delegat:Adem Rožajac (Hrasnica).Utakmica 8.kola Premijer lige BiH.OK „Maglić“ Foča-OK „Kakanj 78“ 2:3, po setovima; 18:25, 25:19, 25:20, 20:25, 11:15.

OK "MAGLIĆ":Dragan Matović, Veljko Blagojević, Bojan Aleksić, Stefan Grujičić, Marko Tadić, Stefan Bjelogrlić, Željko Blagojević, Marko Mališ, Vlado Vuković. Trener:Alen Džambić.

OK "KAKANJ 78":Džemil Jelašković, Ramiz Begić, Marko Milovanović, Muris Krivokapa, Armin Šljivo, Edin Mehić, Adin Fazlić, Danilo Ružić, Bahrija Zenović, Armin Fejzović i Sejdin Mustafić. Trener:Almir Aganović.