KakanjLive | Četvrtak, 14.11.2019. godine

Trijumf Rudara u Čapljini

30.03.2019. - Golovima Sedada Subašića, Mustafe Mušije, Fahrudina Kovača i Mirze Šube Zeleno-crni su uvjerljivo porazili Čapljince i punom mjerom se revanširali za jesenji poraz u Kaknju

SedadSedad Subašić - meteorski uspon

Tek u petom proljetnom nastupu igrači Rudara osjetili su slast pobjede. I to na čapljinskim Bjelavama, gdje su zadnjih desetak godina redovno gubili. Nakon tri uzastopna poraza i remija u komšijskom derbiju, Zeleno-crni su u Čapljini bljesnuli punim sjajem i zabilježili uvjerljivu pobjedu,čime su se bar donekle iskupili za prethodn slabe igre i loše rezultate. Premda su domaći već u otvaranju golom Ahmeda Hasinovića došli u vodstvo, igrači Rudara su uspjeli brzo konsolidirati redove, preuzeti dominaciju i uspjeli doći do preokreta. Prvo je u 35.minuti najmlađi akter utakmice, osamnaestogodišnji Sedad Subašić sa ivice šesnaesterca prisebnim udarcem matirao Šutala,a samo osam minuta kasnije na asistenciju Omera Musića, Mustafa Mušija izlazi sam pred Šutala i trese mrežu za 1:2. Baš kao i na otvaranmju prvog dijela, Ahmed Hasinović je u 50.minuti postgao svoj drugi gol i anulirao prednost Rudara. Radost domaćih trajala je samo osam minuta.Gabrijel Zubac na nepropisan način ruši Mirzu Kovača i sudija Deljkovioć svira kazneni udarac za goste,a domaćem igraču pokazuje drugi žuti karton. Fahrudin Kovač bio je siguran egzekutor kaznenog udarca i po drugi put Zeleno-crne dovodi u vodstvo. Domaći su krenuli na sve ili ništa, otvorio se prostor napadačima Rudara i zaista pravo je čudo kako nisu realizirao još koju priliku i dotuku grogiranog protivnika. Ipak, mladi Bruno Šutalo morao je po četvrti put vadili loptu iz mreže jer je u 90.minuti na jednu odbijenu loptu natrčao Mirza Šubo i svojim prvijencom u Zeleno-crnom dresu postavio konačan rezulatat.

Interesantno je istaći da su tri gola za Rudar postigla trojica igrača zaštićenog godišta(21.i mlađi),te dvadesetdvogodišnji Fahrudin Kovač, što može da raduje stručni štab jer svi oni imaju pravo nastupa i naredne sezone kao igrači do 21.godine.

Mirnes_BuzaMirnes Buza, prezadovoljan zalaganjem i borbenošću

Trener Rudara Mirnes Buza prezadovoljan je , prije svega, zalaganjem i velikom borbenošću svojih igrača, koji su demonstrirali kvalitetnu igru i „pregazili“ neugodnog protivnika.
-Cijelu sedmicu smo se pripremali na psihičkom , fizičkom i taktičkom planu za ovu utakmicu, koja je bila odizuzetne važnosti. To su moji igrači prenijeli na teren i ostvarili veliku pobjedu, koja će im povratiti samopouzdanje i u narednim utakmicama pokazati da su spremni im kadri i za veće uspjehe, izjavio je za portal KakanjLive trener Rudara Mirnes Buza.

Čapljina-Rudar 2:4

Stadion „Bjelave“.Gledatelja 70.Glavni sudija Benjamin Deljković(Sarajevo).Pomoćni suci; Boris Bilješko(Novi Travnik) i Emir Zahiragić(Sarajevo).Četvrti sudija Ernis Džemidžić(Goražde).Posmatrač suđenja Josip Marjanović(Novi Travnik).Delegat utakmice Mensud Drljević(Goražde).
Strijelci:1:0 Ahmed Hasinović(13), 1:1 Sedad Subašić(35), 1:2 Mustafa Mušija(43), 2:2 Ahmed Hasinović(50), 2:3 Fahrudin Kovač(58.iz penala), 2:4 Mirza Šubo(90).
Žuti kartoni:Pero Pervan i Zvonimir Dalmatin(Čapljina), Muris Filan(Rudar)
Crveni karton:Gabrijel Zubac (Čapljina u 56.minuti zbog dva žuta kartona).

ČAPLJINA:Bruno Šutalo, Niko Jović, Zvonimir Dalmatin, Anđelo Bevanda, Salko Jazvin (od 83.Ivan Bondža), Pero Pervan, Ahmed Hasinović, Gabrijel Zubac, Eldin Mustafić (od 46.Milorad Albijanić), Stanko Cvitković, Marko Crnov(od 76.Muhamed Omanović). Trener:Damir Borovac.
RUDAR: Amir Bekan, Muris Filan(od 75.Mirza Šubo), Adnan Hrelja, Omer Musić, Fadil Čizmić, Adis Goralija, Denis Cana, Sedad Subašić (od 90+3.Zlatan Imamović), Mirza Kovač, Fahrudin Kovač, Mustafa Mušija (od 46.Belmin Čehajić). Trener:Mirnes Buza.