KakanjLive | Srijeda, 26.06.2019. godine

U Brezi derbi pripao domaćinu

29.05.2019. - U sali Gimnazije u Brezi odigrana je utakmica XVIII kola Prve lige BiH u sjedećojodbojci. Pored derbija klubova iz dva rudarska grada, utakmica je imala kvalifikacioni karakter, jer je domaća ekipa SKISO Breza 304, sa punim plijenom izborila ulazak u Premier ligu BiH u sjedećoj odbojci

IMG_7378

Kakanjci su u Brezu doputovali nakon šest uzastopnih pobjeda i očekivala se odlična odbojkaška predstava, što je na kraju i bila, uz kvalitetno vođenje sudijskog dvojca Delibašić-Mahmić.

Prvi set je pripao domaćinu rezultatom 25:18, koji su kontrolisali igru i konstantno držali prednost od četri poena /8:4 i 16:12/. Kakanjci su do kraja uspjeli uzeti još samo šest poena i prvi set je završen rezultatom 25:18.

Drugi set je pokazao zašto je sjedeća odbojka najtrofejni sport u BiH. Kakanjci pojačavaju ritam, a uz raspoložene i maksimalno motivisane domaćine, vidjeli smo odličnu odbojku sa obe strane. Nakon 8:4 na prvom tehničkom, Kakanjci vode 15:16 na drugom. Potom se smjenjuju vodsva, da bi SKISO Breza povela 22:19. OKI Kakanj poravnava na 22:22, potom nerješen rezultat bilježimo na 23:23 i 24:24. da bi domaćini uz puno sportske sreće došli do 26:24.

006

Treći set se igrao, ujednačeno ali Kakanjci imaju prednost od 5:8, a brezaci stižu na 10:10. Nakon 15:15. domaći drugi tehnički tajmautu završavaju sa 16:15. Zabilježili smo izjednačenja na 17:17, 19:19, da bi uz pomoć publike SKISO Breza stigao na 23:19. Sve što su gosti učinili do kraja su još osvojena dva poena i ovaj set je završen 25:21 za SKISO Breza i pobjedu u ovom susretu 3:0.

- Moji igrači izuzev u prvom setu su odigrali jednu mušku utakmicu u kojoj su naši domaćini imali malo više sportske sreće, posebno u drugom setu, koji je i donio prevagu u kompletnoj utakmici. Pokušali smo se vrati u trćem setu, ali uz neke male greške i svestranu pomoć domaće publike brezaci su dobili ovu utakmicu i želimo im puno uspjeha u Premier ligi. Mi smo gajili neke ambicije do predposlijednjeg kola, ali nam ostali rezultati nisu išli na ruku, kao i loš start u prvom dijelu prvenstva. Ostaje nam borba u narednoj sezoni, možda i za jedan iskorak više, a povod nam je dvadestpeta godišnjica kluba. Sješćemo, analizirat sezonu i vidjeti dali smo spremni najaviti borbu za ulazak u viši rang u slijedećoj sezoni, izjavio je Hajrudin Zekić trener ekipe.

tabelaoki

SKISO BREZA 304-OKI KAKANJ 92 3:0
(25:18; 26:24; 25:21)

Utakmica posljkednjeg kola prvenstva Prve lige u sjedećoj odbojci. Sala Gimnazije u Brezi. Sudije: Orhan Delibašić i Jasmin Mahmić.

SKISO BREZA 304: Nusret Šišić, Sedin Čosić, Ibrahim Hasanspahić, Hasan Blažević, Mirnes Sirotanović, Selim Blažević, Tarik Smailbegović, Almedin Ajanović, trener: Munib Huskanović.
OKI KAKANJ 92: Jasmin Haračić, Mukades Trako, Nermin Plasto, Emir Zečević, Hariz Dautbašić, Samir Mehinović, Ševko Imamović, Abdel Fazlić, Almin Mašić, trener Hajrudin Zekić.