KakanjLive | Ponedjeljak, 21.10.2019. godine

Velež velikim preokretom došao do boda u Doboju

06.10.2019. - U derbiju začelja Mladost i Velež remizirali.Osvojenim bodom više mogu biti zadovoljni Rođeni jer su zadržali tri boda prednosi

fanimo
Samo tri minute dijelile su igrače Mladosti od velikog trijumfa. Izabranici trenera Ibre Rahimića do 84.minute imali su dva gola prednosti,ali su uporni Mostarci s dva gola Brandao de Souze(84. i 89.minuta) stigli do izjednačenja i velikog boda.

Iako su gosti bili ti koji su kontrolirali igru i imali bolje šanse u prvom poluvremenu, Mladost je svoje prilike za razliku od Rođenih iskoristila i stekla je dva gola prednosti nakon 45 minuta igre.

Mladost je do vodstva stigla u 16. minuti. Golman Bobić je prvo skinuo sjajan udarac Fanima, lopta odlazi u korner, a nakon što su domaći izveli udarac iz ugla, Fanimo je prekrasnim udarcem matirao Bobića za 1:0.

Velež u dva navrata ozbiljno zaprijetio preko Fajića i Brandaa, ali golman Velić nije imao većih problema. U 28. minuti odbrana Rođenih ponovo kiksala i Bobić po drugi put vadi loptu iz svoje mreže. Fanimo i Hiroš odigrali su fantastičnu kontru, izigrali odbranu gostiju i Hirošu nije bilo teško da pogodi za 2:0.

Do kraja prvog dijela opsada gola domaćeg tima. Brandao dva puta,zatim Ćosić, pokušavaju smanjiti rezultat, ali Velić je bio nesavladiv i na odmor se otišlo vodstvom domaćeg tima od 2:0.

U nastavku Mladost djeluje komaktno, prijti iz kontri, dok Rođeni neuspijevaju organiziranije ugroziti domaću odbranu.Tek u 72. minuti stvaraju prvu veliku šansu. Zeljković je izašao sam pred Velića, matirao ga, ali Isaković spašava sa gol-linije.

Velež se ipak uspio vratiti u meč. U 83. minuti Brandao je uspio da pogodi na asistenciju Behrama za 2:1 i nadu za Rođene da mogu do bodova u ovom susretu.

To se na kraju i desilo. Brandao je u 89. minuti završio sjajnu akciju za izjednačenje rezultata na 2:2.Mogao je Velež i do preokreta. Velić je u nadoknadi ispustio loptu, ali Fajić to ne koristi i propada odlična šansa, pa je ostalo 2:2 do kraja, što je objektivno i najrealniji ishod ove izuzetno zanimljive utakmice.

Osvojenim bodom svakako više mogu biti zadovoljni Mostarci jer su u posljednjim trenucima izbjegli poraz i zadržali tri boda prednosti u odnosu na Mladost, koja će prvenstvenu pauzu dočekati na pretposljednjem mjestu.

brandaokak

Mladost – Velež 2:2
Stadion Mladosti. Gledalaca 1500. Glavni sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Pomoćnici; Goran Diujak (Odžak) i Igor Radaković(Prijedor). Četvrti sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Posmatrač suđenja: Danko Čavar(Široki Brijeg). Delegat: Ljuban Frljić (Vitez).
Strijelci:1:0 Fanimo(16), 2:0 Hiroš(27), 2:1 Brandao de Souza (84), 2:2 Brandao de Souza (89).
Žuti kartoni: Hasić i Isaković(Mladost), Čivić (Velež)

FK MLADOST (DK): Emil Velić, Aladin Isaković, Kenan Horić, Šerif Hasić, Amer Hiroš,Edin Biber, Amar Begić, Anes Vazda(Branko Bajić),Bahrudin Atajić,Matias Fanimo, Semir Smajlagić(Mustafa Mušija). Trener: Ibro Rahimić.
VELEŽ: Adnan Bobić, Dario Ferreyra, Yani Urdinov, Kosta Manev, Denis Zvonić(Muharem Čivić), Samir Zeljković, Dino Hasanović, Edo Vehabović (Vasko Kalezić), Brandao de Souza, Nusmir Fajić, Mehmed Ćosić (Seid Behram). Trener: Feđa Dudić.