KakanjLive | Ponedjeljak, 21.10.2019. godine

Visok poraz Mladosti na Grbavici

02.10.2019. - Razigrani igrači Željezničara prosto su deklasirali oslabljenu ekipu Mladosti i bez teškoća izborili plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine

fkz_mladostkzeljo
Igrači Mladosti samo prvih dvadesetak minuta uspjeli su pružiti otpor Željezničaru. U 22.minuti grešku Horića koristi Zajmović i domaći stižu u vodstvo. Šest minuta kasnije Asim Zec odbijenu loptu od golmana Velića posprema u mrežu za 2:0. Mogli su domaći do odmora steći još veću prednost, ali je golman Velić skinuo tri zicera Boji i Zecu.

Mladost je u početku drugog poluvremena djelovala mnogo bolje, ali je u 59.minuti nespretnom intervencijom štopera Hasića postignut autogol i već tad je pitanje pobjednika bilo odlučeno. U 64.minuti Mujarić s vice šesnesterca pogađa desni donji ugao i matira Kjosevskog.Bilo je to sve što su izabranici trenera Rahimića postigli na ovoj utakmici. U nastavku su za samo dvije minute Zajmović(73.) i Veselinović(75.) postigli dva gola,a konačan rezultat od 6:1 postigao je Asim Zec svojim drugim golom u 79.minuti.Odbrana Mladosti nije bila na visini zadatka i napadači Željezničara prosto su izrešetali mrežu nemoćnog Velića. Osjetilo se odsustvo kapitena Isakovića,bez kojeg je trener Rahimić odmarao za subotnji meč protiv Veleža, koji je „biti ili ne biti“ za njegovu momačad.

U finišu susreta Rahimić je šansu pružio dvojici juniora, mladom reprezentativcu Anesu Hrustanoviću i Emiru Husiću, koji se sve više nameću svojim radom i ozbiljno konkurišu za prvu postavu, baš kao i mladi Amar Begić, koji je na Grbavici nosio kapitensku traku!

Željezničar-Mladost 6:1

Stadion Grbavica. Gledalaca 1500. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović(Prnjavor). Pomoćnici: Radoslav Kačavenda (Gradiška) i Aleksandar Smiljanić (Laktaši). Četvrti sudija:Elvedin Topuzović (Tuzla). Posmatrač: Semir Kaplan (Stolac) Delegat:Ljuban Frljić (Travnik).Utakmica 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine.
Strijelci:1:0 Zajmović (22), 2:0 A.Zec (28), 3:0 Hasić (Ag 59), 3:1 Mujarić (64), 4:1 Zajmović (73), 5:1 Veselinović (75), 6:1 Zec (79).
Žuti kartoni:Osmanković(Željezničar), Yamac(Mladost).

ŽELJEZNIČAR:Kjosevski, Stevanović(od 75.Dacić), Bogičević, Osmanković, Stanić, Hajdarević, Bojo(od 75.Mehić), Štilić(od 60.Veselinović), A.Zec, Mujezinović, Zajmović. Trener:Amar Osim.
MLADOST (DK):Velić, Hreljić (od 75.Hrustanović), Vazda,Hasić, Yamac, Horić(od 60.Husić), Begić, Atajić, Crnički, Mušija, Mujarić.Trener:Ibro Rahimić.