KakanjLive | Ponedjeljak, 21.10.2019. godine

Visok poraz Mladosti od Sarajeva

29.09.2019. - Aktualni prvak bez većih teškoća porazio Mladost i bodovno se poravnao s vodećim Željezničarom

bgledalacadvije
Sarajlije su već iz prve prilike došli u vodstvo. Milanović je s ivice šesnaesterca preciznim udarcem pogodio suprotni ugao i mladi Abdulahović nije mogao spriječiti pogodak.Priliku za izjednačenje propušta Fanimo u 14.minuti kada je na pas Vazde šutirao pored desne stative Kovačevićevog gola.U 33.minuti Hreljić izbija loptu ispred istrčalog Abdulahovića koja dolazi do usamljenog Ahmetovića kojem nije bilo teško pogoditi prazan gol i udvostručiti vodstvo. Tri minute kasnije Horić rukom zaustavlja loptu u kaznenom prostoru i sudija Bilbija svira jedanaesterac .Udarac Velkoskog odbija Abdurahmanović koja dolazi do Guzine čiji šut iz blizine brani golman Mladosti.U drugoj minti sudijske nadoknade Guzina je ponovo bio u prilici,ali je šutirao preko gola.

bmladostsarajevoU drugom poluvremenu mnogo bolja i kvalitetnija igra domaćeg tima.U 56.minuti Fanimo šutira,aliKovačević spašava svoj gol. Još povoljniju priliku za smanjenje prednosti gostiju propušta štoper Isaković u 76.minuti kada je iskoristio smušenost odbrane gostiju, prevario golmana Kovačevića, ali je njegov udarac u prazna vrata izbio u korner jedan od odbrambenih igrača Sarajeva. Mladost nije uspjela iskoristiti svoju terensku premoć i kazna je stigla u 88.minuti kada je rezervista Amar Rahmanović iz slobodnog udarca s ivice kaznenog prostora snažnim šutom u prvi ugao iznenadio golmana Abdulahovića i postavio konačan rezultat 0:3.

Ne može se reći da je Sarajevo pružilo očekivanu partiju, ali je znalački kaznilo pogreške igrača Mladosti i zasluženo slavilo.
Ovim porazom Mladost je ostala na pretposljednjem mjestu sa samo osam osvojenih bodova, dok se s nova tri boda Sarajevo izjednačilo s vodećim Željezničarom i u nastavku sezone može se očekivati „mrtva“ trka dva sarajevska premijerligaša za naslov prvaka.

bnacijacisarajevo

Mladost-Sarajevo 0:3

Stadion Mladosti. Gledalaca 2.000. Glavni sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Pomoćnici: Igor Radaković (Prijedor) i Radislav Kačevenda (Gradiška). Četvrti sudija: Mateo Musa (Čitluk). Posmatrač suđenja: Dragan Marić (Srbac). Delegat utakmice: Vladimir Glavaš(Drinovci).
Strijelci:0:1 Milanović(10), 0:2 Ahmetović (33), 0:3 Rahmanović (88).
Žuti kartoni:Hreljić, Horić i Bajić(Mladost).
Crveni karton: Branko Bajić (Mladost u 90+2.minuti).

FK MLADOST (DK): Tarik Abdulahović, Kenan Hreljić(od 74.Bahrudin Atajić), Aladin Isaković, Branko Bajić, Kenan Horić, Šerif Hasić, Anes Hrustanović(od 46.Edin Biber) Amar Begić, Anes Vazda(od 88.Mustafa Mušija), Matias Fanimo, Semir Smajlagić. Trener: Ibro Rahimić.
FK SARAJEVO: Vladan Kovačević, Halid Šabanović, Darko Lazić, Besim Šerbečić,Bojan Letić, Andrej Đokanović, Krste Velkoski, Anel Hebibović(od 76.Benjamin Tatar), Slobodan Milanović(od 83.Dušan Hodžić), Mersudin Ahmetović, Gedeon Guzina(od 60.Amar Rahmanović). Trener: Husref Musemić.